Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı

Bilindiği gibi Dumanlı Göz Makyajı bayanların en çok tercih ettiği makyaj çeşitleri arasında yerini almaktadır. Özellikle özel günlerde siyah ya da kahvenin tonları ile dumanlı hava kazandırılan gözler her zaman daha çekici görünmeyi sağlamaktadır. Sizler de Dumanlı Göz Makyajı yaparak dumanlı bakışlara sahip olmak istiyor olabilirsiniz.

Adım Adım Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 • Dumanlı göz makyajı için öncelikle gözlerinizi nemlendirerek işe başlamalısınız.
 • Göz bazını gözünüzü makyaja hazırlamak için ve makyajın kalıcılığını arttırma için hem göz kapaklarınıza hem de gözlerinizin altına uygulamalısınız.
 • Açık renk astar far ile tüm gözünüze kaş altlarınızdan başlayarak bir uygulama yapmalısınız.
 • Sonrasında da siyah göz kalemi ile gözlerinizin üstüne gelişi güzel bir çizgi çekmelisiniz. Burada ki amaç kirpik diplerini mümkün olduğunda doldurmak ve fara zemin hazırlamaktır. Ayrıca kalem dağıtma fırçası ile yukarıya doğru kalemi dağıtmalısınız. Ve orta ton far ile yoğun bir renk elde etmek adına far fırçasıyla orta yon farı göz kapaklarına sürmelisiniz. Sonrasında da fırça yardımı ile tekrar dağıtmalısınız.
 • Koyu renk farınızla da göz kapaklarınızın uç kısımlarına doğru sürüp kalem dağıtma fırçası ile dağıtmalısınız.
 • Sonrasında siyah göz kaleminizi yine gelişi güzel bir şekilde kirpik diplerinize sürmeli ve dağıtma işlemini tekrar uygulamalısınız.Ayrıca gözaltlarınıza da siyah göz kalemi sürüp yine iyice sağdan sola doğru dağıtmalısınız.
 • Kirpik kıvırıcı ve rimel yardımıyla da dolgun kirpikler elde etmelisiniz. Daha doldun olmaları için de rimeli iki kat uygulamalısınız. Topaklanma ya da yapışma olursa kirpik tarağı kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca takma kirpik kullanmak için de kirpik yapıştırıcısı sürüp 20 dakika beklemeli ve sonrasında takma kirpiklerinizi takmalısınız.
 • Ne kadar uzman olsanız da göz farı gözlerinizin altına dökülecektir. Böyle bir durumda elinizde ki siyah olan kapatıcı ile gözaltına fırça yardımı ile göze çok yakınlaşmadan uygulama yapmalısınız. Ve fırçada çok ürün kalmadığı zaman kirpik diplerinizin yakınlarını temizlemelisiniz. Fırçada ürün olmamasının nedeni de sürülen kapatıcının makyajı eritmesini engellemek içindir.
 • Sırada ki işlemi ise kaş kalemi ile yapmanız gerekmektedir. Kaş kaleminizi kaşlarınıza şekil vermek için ve boşlukları doldurmak için kullanmalısınız.
 • Sonrasında Dumanlı Göz Makyajı konusunda doğal bir görünüm için kaş fırçası ile kaşlarınızı taramalısınız. Kaş fırçanız yoksa rimel de kullanabilirsiniz.
 • Göz pınarlarınıza kaş aydınlatma uygulamalısınız. Ve elmacık kemiklerinize kadar tüm noktaları aydınlatmalısınız.
 • Ruj ya da parlatıcı yardımı ile de göz makyajınızın tonuna uygun bir ruj ya da parlatıcı ile uyumu yakalayabilirsiniz.


Son hazırlıklarınızı da hızlı bir şekilde tamamladığınızda Dumanlı Göz Makyajı işleminizi bitirmiş olursunuz. Sonunda da güzel ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. böylece kendinize daha fazla özgüvenli ve daha farklı bir imaj oluşturmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Herkesin gözü sizdeyken bu keyfi doyasıya yaşama şansı bulabilirsiniz.

Büyük Gözler İçin Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Buğulu Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Lacivert Göz makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git