Düşük Göz Makyajı

düşük-göz-makyajı
30 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Düşük Göz Makyajı

Düşük göz makyajı dediğimiz makyaj türü düşük göz kapaklı bayanların kullanması gereken bir makyaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle dinlenmiş ve genç bir görünüm için bu makyaj türü tercih edilebilmektedir. Makyajla birbirinden farklı görünümler elde edildiği bilinmektedir. Sizler de makyajınızı doğru yağarak daha genç görünümlere sahip olma şansını yakalayabilirsiniz. Eğer giz kapaklarınız genetik olarak ya da yaşlılığa bağlı olarak düşükse, yapacağınız Düşük Göz Makyajı ile daha genç görünümler elde edebilirsiniz. Yapacağınız doğru göz makyajı ile yüzünüzde harikalar yaratabilirsiniz. Bunun için en gerçekçi uygulamalarla işe başlamanız gerekmektedir.

Dikkatli makyaj uygulamaları sayesinde düşük göz kapağınızı saklayabilirsiniz.

Makyajın nasıl sonuçlar ortaya çıkaracağını görmek için de beyninizde öncelikle bir tasarım gerçekleştirmelisiniz. Kozmetiklerin geçici olduğunu unutmamalı ve sonucun tamamen sizin yeteneğinize bağlı olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Yapacağınız iyi bir makyaj ile günü çok daha özgüvenli bir şekilde geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Öncelikli olarak gözlerinizi makyaja hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için de ilk olarak göz düşüklüğünü engelleyen ya da azaltan kremlerle işe başlayabilirsiniz. Makyaj altına kullanılabilen bu kremler sayesine daha iyi sonuçlar almanız da mümkün olacaktır. Sırada Düşük Göz Makyajı işlemi yer almaktadır.

Düşük Göz Makyajı İpuçları

Bu işlem için bazı ipuçları ile işe başlayabilirsiniz.  • Örneğin açık renkler bu ipuçlarından ilkidir. Açık renk göz farınızı göz bölgenizi daha görünür hale getirmek ve daha ileriye ittirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca parlaklık yaratmak isterseniz de cilt renginize iyi giden renkler kullanabilirsiniz.
  • Sarışın bayanlar için beyaz farlar doğru seçim olabilirken orta ya da koyu renkli cilde sahip bayanlar için şeftali, açık kahverengi ya da altın renkli farlar etkili sonuçlar verecektir. (Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri) Ayrıca açık renkli farı sadece bir kez uygulamalısınız. Sonrasında daha koyu renk bir far ile göz kapağının katlanma kısmına sadece kontür yapmalısınız. Bu kontür hattının dışına da yavaşça yukarı doğru far sürmelisiniz. Aydınlık verici farınızdan da kaş kemiğinizin altına uygulayabilirsiniz.
  • Düşük Göz Makyajı için diğer bir konu da eyeliner çiziminizi doğru yönde yapmanızdır. Bu nedenle siyah, koyu mor, safir mavisi ya da yeşil gibi eyeliner tercih ederek işe başlayabilirsiniz.
  • Sonrasında da kirpiklerinizi uzun ve daha hacimli göstermek için kirpik kıvrıştırıcı kullanmalısınız. Kirpiklerinizi hafif de olsa kıvrıştırdıktan sonra rimelinizi sürmelisiniz. Dolgun kirpikler için rimelinizi iki kat şeklinde uygulamalısınız. Dış köşelere yapabildiğiniz kadar çok sürebilirsiniz. Ya da daha kolay bir yöntem oalrak takma kirpik kullanabilirsiniz.

Düşük Göz Makyajı işleminizi kolaylıkla tamamladıktan sonra kendinizi çok daha iyi hissedebilir ve bu şekilde yapacağınız makyajla dilediğiniz her ortama gidebilirsiniz. Doğal yöntemlerle gözlerinizi düşük göstermeyi engellenin tadını çıkarabilirsiniz. Artık daha genç bir görünüme daha dinç bakışlara sahip olmanın mutluluğunu yaşamaya başlayabilirsiniz.

Günlük Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Hassas Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Allık ve Rujun Rengi Aynı Olmalı Mı? başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git