El Ve Ayaklara Yaz Bakımı

El Ve Ayaklara Yaz Bakımı
13 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Yaz mevsiminin güzel ve sıcak günleri yaklaşırken, vücudumuza da ayrıcalıklı bir bakım yapmamız gerekiyor. Yaz günlerinin gelmesi demek; denize gitmek demek, ince tiril tiril kıyafetleri giymek demek, kalın ve kaplı botlar, postallar yerine açık ayakkabılar, sandaletler giymek demek. Dolayısı ile bugünlerde en çok bakım yapmamız gereken yerlerden biri de el ve ayak üzerine olacaktır. Normal şartlarda senenin her döneminde sahip olmamız gereken rutin bakım standart bakımı hiç bozmadan devam ettirerek bakımlı bir kadın olmak gerekiyor. Ama bu durum sıcak plaj günlerinde cıvıl cıvıl giyineceğimiz zamanlarda çok daha fazla önem kazanıyor.Peki bugünlerde el ve ayaklarımıza nasıl bakımlar yapabiliriz?

El ve ayak bakımı için artık kozmetik mağazalarda hazır olarak paketlenmiş halde satılan manikür ve pedikür setlerini mutlaka denemelisiniz. Genel yorumlara bakıldığında da kadınların ok kolay bulduğu ve sonucundan da memnun kaldığı bu tip ürünleri kolaylıkla siz de uygulayabilirsiniz. Ya da farklı olarak sürekli gittiğiniz bir kuaföre en fazla on beş günlük periyodlar olacak şekilde manikür ve pedikür bakımına gidebilirsiniz. Ancak evde kendiniz bu tür bakımları yapmak isterseniz bu konuda da size kısa ve kolay bir işlem sırası tarifi de verelim.

Evde El Ayak Bakımı Nasıl Olur

Eğer evinizde manikür ve pedikür yapmak isterseniz, bazı araç ve gereçlere, bir takım bakım ürünlerine ihtiyacınız olabilir. Ancak bunların güzellik salonlarındaki kadar profesyonel olmasına gerek yok. Her şeyden önce size en temel olarak gerekli olacak şeyler;  • Orta özellikte manikür seti
  • Tırnak kütikül giderici
  • Manikür tozu
  • Nemlendirici oranı yüksel el kremi
  • El ve ayaklarımızı sıcak suda bekletebileceğimiz bir kap

Bütün bunlardan sonra manikür ve pedikür bakımına geçebiliriz. Daha önceden evde kendiniz hiç yapmamış iseniz, internette yer alan videolardan birkaç tane izlemenizi öneririz. Bundan sonrasında artık bakıma geçebiliriz.

Manikür yapımı için; önce sıcak suyu elinizi bekleteceğiniz kaba koyun ve içine manikür tozundan çok az ilave edin. Ellerinizi içine koyarak bir süre yaklaşık on on beş dakika kadar bekletin. Sonra çıkarıp, kurulayarak tırnak boyunuzu ayarlayın. İstediğiniz uzunluğa kadar kestikten sonra yavaş kütikül gidericiyi sürün. O da bir iki dakika yumuşattıktan sonra kütikül giderici alet ile geriye doru itin. Sonra tekrar sıcak suya sokup çıkarın. Bundan sonrasında özel makası ile beyaz fazlalıkları temizleyin. Son kez sıcak suya daldırıp çıkarın. Törpü ile ister düz ister üçgen şekil vererek işlemi bitirin. Pedikür için ise aynı işlemleri ayağınız için uyguluyorsunuz. Ancak tek farkı ayak parmaklarınızda nasır varsa onun için nasır bandı uygulaması yapmanız gerekiyor. Topuklarınız için de ponza taşı ile törpüleyip mutlaka yumuşatma ve nemlendirme işlemi yapmanız gerekiyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git