El Bakımı İçin Bitkisel Çözümler

El Bakımı İçin Bitkisel Çözümler
2 Eylül 2016 tarihinde eklendi

El Bakımı İçin Bitkisel Çözümler

Bedenimizde en çok faal organlarımızdan biri olan ellerimiz gün boyunca aktif haldedir. Bu yüzden birçok dış etkiye maruz kalır. Bu dış etkiler neredeyse en büyük hasarı eller gibi sürekli kullandığımız ve dışarıda kalan yerlerde varlığını gösterir. Çok sıcak sular ya da aksine çok soğuk sular, deterjanlar, kimyasal temizleyiciler, aşırı sıcak havalar ya da aşırı soğuk havalar… Denize ya da havuzda zaman geçirmek hepimizin ortak hobisi olsa da veya toprakla uğraşıp yeni bir şeyler ortaya koyma hissiyle bir şeyler dikmek ekmek… Hepsinin ellerimizden ötürüsü farklı şekildedir. Ellerde çatlama, kuruluk, soyulma, yaşlanma gibi birçok olumsuz durumla geri döner. Bu durumda bizlere birçok sorumluluk düşer. El bakımı yapmak diğer bütün yerlere uyguladığınız bakım kadar önemlidir. Elimize bir sürü bakım adına kimyasal kremler, losyonlar, kürler düşer. Bunların cildimizin h seviyesine uygun olmasını bir kenara bırakın bazıları kısa vadede iyi geliyor gibi görünmede çeşitli olumsuz etkiyle geri döner. Hem kendi bakım ürünlerimizi kendimiz evde hazırlayabildiğimizi düşününce hem daha ekonomik hem de daha güvenilir ürünlerle el bakımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Ya da dışarıdan alacağımızın ürün ve türevlerinin bitkisel odaklı olması endişe duymadan kullanabileceğiniz bakım olanağını sizlere sunar. Haydi, evde el bakımı için neler yapabiliriz birlikte bakalım!

Bitkisel El Bakımları:  • 4 su bardağına neredeyse sadece bir tutam ısırgan otunu bir tencerede yarım saat kadar kaynamaya bıraktıktan sonra ılımasını bekleyin. Bu bekleme sıcak suyla ısırgan otunun tamamen harmanlanması ve özünü tamamen suyla özleşmesini sağlar. Daha sonra ellerinizi bu suyla güzelce yıkayın. Artık elleriniz yumuşacık!
  • Salatalığın etkileri neredeyse tüm vücudumuzda etkili bir çözüme ulaştırıyor bizleri. Yüz maskelerinden sonra ellerimize de faydalı geleceğini biliyor muydunuz? Yapacağınız işlem çok basit.2 tane salatalığı soyun ve salatalık kabuklarıyla ellerine masaj yapar gibi bir süre özleşmesini sağlayın. Etkisini gözlemlemek size kaldı.
  • Kakao yağı ve badem yağlarının karışımının kullandığınız en iyi krem ya da losyonun etkisinden daha iyi bir etki yaratacağını bilseniz, dışarıdan aldığınız pahalı kremlere para vermeye devam eder miydiniz? Sadece kakao yağı(1 tatlı kaşığı) ,ve badem yağı (2 çorba kaşığı) güzelce karıştırıp çok yüksek ateşte ısıtmamak suretiyle bir süre ısıtın. Ilımasını bekledikten sonra elinizde olan çatlak, kırışıklık vb. problemli yerlere güzelce yedirerek sürün. Bir kaç hafta düzenli yaptıktan sonra getirilerine gözleriniz inanamayacak!
  • Doğal el kremimizi birlikte yapmaya ne dersiniz? İhtiyacımız olan şeyler bal (1 tatlı kaşığı) ,susam yağı (2 yemek kaşığı),badem yağı(1 yemek kaşığı ) ve gliserin (1 yemek kaşığı) bunların hepsini bir kutu veya kavanozda el kremi kıvamına gelene kadar karıştırın. Özellikle akşam uyumadan kullanırsanız sabah kalkınca etkisini fark edeceksinizdir.
  • Vazelin de yazmadan geçemeyeceğimiz ürünlerden. Akşam uyumadan ellerinize süreceğiniz vazelin sabah kalkınca yastığınızdan bile yumuşak ellere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Sürdükten sonra elinize giydiğiniz bir eldiven etkisini artıracaktır. Hava çok sıcaksa bir sargı beziyle de sarmalayabilirsiniz.

Yumuşacık, bakımlı elleriniz olması dileğiyle…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git