El Bakımı ve Fransız Manikürü

El Bakımı ve Fransız Manikürü
5 Ocak 2016 tarihinde eklendi

El Bakımı ve Fransız Manikürü

El bakımı, bildiğiniz üzere tüm bayanların vazgeçilmezidir. Ve dış etkenlerden en çok ellerimiz etkilenir. Soğuk hava, mutfak kimyasalları ellerin bakımsız, yıpranmış gözükmesini sebep olur. Ellerimizi çatlak, erken kırışma ve kızarıklık gibi olumsuz etkilerden korumak iççin el bakımımıza gerekli önemi göstermemiz gerekmektedir. Daha sağlıklı ve güzel gözüken ellere sahip olmamız için yapmamız gerekenler;

 • Sık sık ellerimizin nem ihtiyacını karşılayacak nitelikteki kremler ile ellerimizi küçük masaj hareketleri nemlendirme işlemimizi gerçekleştirmeliyiz. Gün içerisinde nemlendirme işlemini gerçekleştirebilmek için çanta boy el kremlerinden satın alabilirsiniz.
 • Herhangi bir kozmetik mağazasından alacağımız el maskeleri ile haftalık olarak el bakımımızı desteklemeliyiz.
 • Manikür şüphesiz ki güzel ellerin olmazsa olmazıdır. Manikürümüzü yaptırıyorsak veya evde kendimiz yapıyorsak kullanılan aletlerin hijyenik olmasına manikür işleminden önce alkol ile dezenfekte edilmiş olmasına dikkat etmeliyiz. Bu işlemin hemen ardından oje sürmek tırnak sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden oje sürme işleminizi manikürden bir gün sonra yapınız.

İyi Bir El Bakım Kreminde Bulunması Gereken Özellikler

 1. El bakım kreminin cildimiz tarafından olabildiğince hızlı emilmesi
 2. Cilt tipimize uygun olması (Yağlı, karma, kuru vb.) Örneğin kuru bir cildiniz olmasına rağmen yağlı bir el bakım kremi kullanırsanız ellerinizin daha çok kuruması veya yeterince nemlenmemesi gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.
 3. Elinizde oluşabilecek çatlak kızarıklık benzeri sorunlara çözüm olabilecek yeterli iyileştirme niteliğine sahip olması
 4. Parfüm, paraben gibi cildimize zararlı kimyasalları içeriğinde bulundurmayan krem olması


Fransız Manikürü Nedir?

 • Fransız manikürü diğer adıyla french ellerimizi olduğundan çok daha bakımlı gösterebilen bir manikür çeşididir.
 • Fransız manikürü (french) için üç farklı tırnak cilasına ihtiyaç vardır.
 • Birincisi yaygın kullanım adıyla rakı beyazı ojedir.
 • İkincisi tırnak ucuna sürülmesi için ihtiyacımız olan mat beyaz ojedir.
 • Üçüncüsü ise tüm bu işlemlerin bitimimde manikürümüzü parlatacak ve dış etkenlerden koruyacak şeffaf tırnak cilasıdır.
 • Öncelikle rakı beyazı ojeyi tırnaklarımızın tamamına pürüzsüz biçimde iki kat uygulamalıyız. İkinci katı sürmeden önce birinci katın iyice kurumasını bekleyiniz.
 • Ardından mat beyaz ojenizi uygulayacağınız tırnak uçlarınızı Fransız manikürü için özel olarak hazırlanmış bantları veya evde bu işlem için özel olarak kesip hazırlayabileceğiniz para bantları ile ayırınız.
 • Sonrasında mat beyaz ojenizi artık tırnak uçlarınıza sürebilirsiniz.
 • Bu işlemlerin hemen ardından ojelerimiz kuruduktan sonra parlaklık verici, koruyucu tırnak cilasını tırnaklarımıza uygulayabilirsiniz.

Siz de bakımlı, güzel görünen el ve tırnaklara sahip olmak istiyorsanız diğer renklere oranla çok daha uyumlu olan Fransız manikürünü tercih edebilirsiniz. Unutmamamız gereken diğer bir nokta ise güzel el ve tırnaklara sahip olmak için öncelikle sağlıklı ve bakımlı ellere ihtiyacımız olduğudur. Siz de kusursuz ellere sahip olmak istiyorsanız manikürünüzü düzenli yaptırmalı ve ellerinizin nem dengesine özen göstermelisiniz. Tüm bu önerileri dikkate alarak bakımınızı sağlıklı ve kusursuz Fransız manikürlü ellere sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git