El Bakımında Kullanılan Doğal Kürler

El Bakımında Kullanılan Doğal Kürler
29 Ocak 2016 tarihinde eklendi

El Bakımında Kullanılan Doğal Kürler

Eller hayatımızda belki de en çok kullandığımız ya da en çok ihtiyacımız olan organımızdır. Bir eşyayı taşırken, bir nesneyi incelerken, açmamız gereken bir kutu da, çalıştığımız bir işte, ya da bilgisayar kullanmak için oturduğunuz masa başında ve sayamadığımız hemen her işte ellerimize ihtiyaç duyarız. Fakat ne yazık ki, bu kadar önemle ve ihtiyaç ile kullandığımız ve yokluğun da hayatımızı tümünden sarsacak olan bu uzvun varlığını çoğu kez unutur ve onlara hak ettiği değeri vermeyiz. El bakımında kullanılan doğal kürler ile pek çok seçenek, ellerimizin varlığını hatırlamamıza ve onları yeniden keşfetmemize imkan tanır. Çünkü ellerimiz, sadece hayatımızı maddi anlamda devam ettirmemizi sağlayan uzvun dışında insanın duygusal ve doğal olarak da manevi hayatını etkileyen bir organımızdır.

Duygularımızı Aktaran Eller

Bir işte ya da proje de hatta bir toplantı da olduğunuzu düşünün. Her gün onlarca insan ile muhatap olduğumuz bu mekanlar da bizim samimiyetimizi, içtenliğimizi ve kişiliğimizi yansıtacak eller tokalaşma anında bizi bir ayna gibi yansıtır. Veyahut da, eve döndüğünüzde, sizi hasretle bekleyen eşiniz ve çocuklarınıza sarılıp onları kucaklayacaksınız. Belki de, yalnız geçen hayatınıza yeni bir kişi eklemek için akşam ilk defa tanışacağınız sevgilinizle buluşacaksınız. Peki hangi durumda ellerinizin yumuşak, temiz ve bakımla olmasını istersiniz? Sanırım hepsinde ihtiyacımızın olduğunu duyuyorum. İşte el bakımının ne kadar önemli ve hayatımızın merkezinde bir yer tuttuğunu bu gibi durumlarda daha iyi anlıyoruz. Hiç kimse sertleşmiş, kurumuş, çatlamış ve yıpranmış bir eli karşısındaki insana uzatmayı istemez çünkü. O halde gelin ellerimiz için neler yapabileceklerimize ve el bakımında kullanılan doğal kürler başlığında neler var bir göz atalım.Ellerimiz İçin Yapabileceklerimiz

  • Öncelikle kullandığınız sabunların teninize uygun seçim olduğunu kontrol edin
  • Her yıkamadan sonra ellerinizin ıslak kalmamasına ve kurulanmasına özen gösterin
  • Ellerinizin ihtiyacı olan nemi hazırladığınız doğal kremler ile sağlayın
  • Beş yemek kaşığı yulaf unu, iki yemek kaşığı bal ve bir yumurta sarısını karışımı ile hazırlanan yulaflı ve ballı krem
  • Beş yemek kaşığı salatalık suyu, üç yemek kaşığı tatlı badem yağı ve de dört yemek kaşığı kakao ile kıvama gelinceye kadar karıştırılıp on dakika buzlukta bekletilen krem. (Buzluktan çıkardıktan sonra ellere sürülen krem beş on dakika sonra yıkanmalıdır)
  • Tırnaklar için ise iki yemek kaşığı ananas suyu, yarım tatlı kaşığı sirke ve bir yumurta sarısı iyice karıştırılıyor. Tırnaklar bu karışımın içinde beş dakika bekletildikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Sizler de bu gibi yöntemlerde cebinizden harcama yapmadan evinizde kendinize el bakımında kullanılan doğal kürler edinebilirsiniz. Unutmayın ki temiz ve yumuşak bir el sizi hep pozitif ve dikkate değer gösterecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git