El Terlemesi Sorunu

el-terlemesi-sorunu
29 Kasım 2016 tarihinde eklendi

El Terlemesi Sorunu

El terlemesi sorunu, iş hayatını, öğrenimi, sosyal yaşamı etkileyecek kadar büyük sorunlara yola açabilmektedir. Aşırı terleme tanısının koyulduğu bu durum, koltuk altı, ayak ve baş bölgesinde de görülebilmektedir. Normal derecede el terlemesi sorununa sahip olanlar içinse durum korkulacak büyüklükte değildir. El terlemesi sorunuyla ilgili sizlere faydalı olabilecek, tanı, sebep ve çözümlerini anlatmak istiyoruz.

El Terlemesi Belirtileri

 • 6 ay kadar bu sorunun görülmesi,
 • İki taraflı şekilde görülmesi,
 • Geceleri görülmemesi,
 • Haftada en az 1 ya da 2 defa görülmesi,
 • El, yüz, kafa, koltuk altı ve ayakta görülmesi,
 • Aile içerisinde terleme görülmesi,
 • Günlük hayatınızı etkilemesi,
 • 25 yaş öncesi belirmiş olması gibi birçok neden, bu belirtiler arasında yer almaktadır.

El Terlemesinin Nedenleri

 • Aşırı Kilolar; Fazla kilolarının olumsuz etkisi, hayatın birçok alanında görülmektedir. El terlemesi sorunu bunlardan biri olmaktadır. Aşırı kilonun vücut ısısının artmasına sebep olmasından dolayı, vücudunuz terleme yoluna gitmektedir. Bundan dolayı kilolu birçok insan terlemektedir.
 • Şeker Hastalığı; Bir şeyler yeme isteğiyle birlikte doğabilecek avuç içi terlemeleri, şeker hastalığından dolayı olabilmektedir. Kan şekerindeki dengesizlikten dolayı, vücut dengesinde bozukluklar meydana gelebilir ve bunun sonucunda el terlemesi görülebilmektedir.
 • Psikolojik Etkenler; Kalıtımsal bir terlemeye sahip olanlar için, nedenler her zaman belirgin olmayabilir. Bu kişilerin yaşayacağı korku, stres ve heyecan gibi ani ruhsal değişimler terlemeye neden olabilmektedir. Ani mutluluk ve sınav heyecanı, gerginliği gibi duygu değişimini etkileyecek faktörler, koltuk altlarında, yüzde ve ellerde terlemeyi oluşturabilmektedir.


El Terlemesine Bitkisel Çözümler

Doğal ve bitkisel çözümler sağlığınız için her zaman öncelikli tedavi kürleridir. Hem kolay uygulanabilir olması hem de içerdiği doğallık nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle, El terlemesi sorunu yaşayanlar için önereceğimiz bu uygulamalar etkili ve sağlığınızı koruyacak kürlerdendir. Gönül rahatlığıyla, aşırıya kaçmamak şartıyla kullanabilirsiniz.

Kekik Tedavisi

Kekik yağının ter bezlerinin normal bir şekilde çalışması için oldukça faydalı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. 10 damla kadar keklik yağını ellerinize damlatarak ovmalısınız. Bu yöntemi gece uyumadan önce yapmanız ve uyurken tüm yağın emilmesi sizlere oldukça yararlı olacaktır. Bu yağın tam olarak emilmesi için eldiven takabilirsiniz. Bir gün arayla bu tedavi kürünü yaptığınızda, sonuçlarına gözlerinizle şahit olacaksınız.

Sirke Ve Deniz Tuzu Tedavisi

Pratik ve etkili bir yöntem olması, ortaya çıkardığı olumlu sonuç ve uygulamanın basitliği nedeniyle tercih edilmelidir. Yarım bardak kadar deniz tuzu ve yarım bardak elma sirkesini ellerinizin sığacağı kadar bir kaba koymanız gerekiyor. Karıştırdığınız sirke ve deniz tuzunun içerisinde ellerinizi en az yarım saat bekletin. Sonrasında ellerinizi kurulamalı ve yıkamadan biraz bekletmelisiniz. Haftada en az 2 kez uygulanabilecek bu doğal yöntemle, el terlemesi sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git