El Yapımıza Göre Bakım

El Yapımıza Göre Bakım
3 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Kadınlar için bakımlı ellere sahip olmak çok önemlidir. Elleri doğru ve güzel kullanmak vücut dilinin en belirgin göstergelerinden de biridir aynı zamanda. Bakımlı ellere sahip olmak demek, aslında bir kadının kendi kişisel bakımına da çok dikkat ettiğini ve asgari düzeyde dahi olsa bakımlı olduğunu gösterir. Hepimizin el yapısı ise birbirimizden oldukça farklıdır. Kilomuz, genetik özelliklerimiz, beslenme alışkanlıklarımız, yaşımız ve alkol sigara kullanıp kullanmadığımız bile ellerimizin görünümünü ve yapısını etkiler. Eller ile ilgili pek çok felsefik düşünce ve tahminler yürütülmüştür. Şairlere de ilham olan ellerimiz aslında bir kadının kendi vücut dilini en iyi ifade edebileceği unsurlardan biridir.

Ellerimizin Yapısına Göre

Eğer genetik olarak ailede de geçerli olan kemikli ve uzun ince bir el yapınız varsa çok fazla bakım işlemi yapmadan bile hoş görünen ellere sahip olabilirsiniz. Bu tip parmak ve eller genellikle piyano ve keman gibi zor müzik aletlerini çalan kişilerde de görülür. Başka bir el yapısı da; kısa boylu vebiraz kalın yapılı olanlardır. Genellikle tırnak alanı daha küçük ve dar olan bu yapının kemikli değil yumuşak dokulu olduğu görülür. Orta boyda ama kemikli ve sanki hafif yamuk gibi duran el yapısının tırnak şekli ise kare şeklini andıracak görünümdedir.

Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin Ne Yapmalıyız?Bakımlı ve güzel bir ele sahip olmak için her şeyden önce tırnak altı temizliğimize çok özen göstermeliyiz. Bu aynı zamanda sağlığımızı da çok yakından ilgilendiren bir konudur. Sonra eğer bizi rahatsız edecek düzeyde varsa, elimizin üzerindeki kılları temizlemeliyiz. Bunu makas ile yaparsanız çok kısa zamanda uzayacaklardır. Ama ağda ile daha uzun süreli bir sonuç elde edebilirsiniz. Çok uzun tırnakları tercih etmek kişisel bir karardır. Ama eğer sade ve şık bir görünüm istiyorsanız kesinlikle uzun tırnaklarınız olmamalıdır. Bütün bunlardan sonra ise tabi ki; manikür geliyor. Tırnaklarınızı ilk olarak düz uçlu ya da üçgen oval şeklinde törpülemeniz gerekir. Daha sonra kütikül dediğimiz fazlalıkları önce su yardımı ile yumuşatıp sonra da kütikül makası ile kesmemiz gerekir. En son bir kez daha törpüledikten sonra da ojemizi sürmeliyiz. İster Fransız manikürü dediğimiz; ucu beyaz ve üzeri de şeffaf renk beyaz ile boyanan şekilde istersek de düz renk başka bir oje ile halledebiliriz. Ayrıca ellerimizi gün içinde maruz kaldığı tüm işlemleri de düşünerek gün içinde en az iki kere nemlendirici ile de yumuşatmalıyız. İşte bakımlı ellere sahip olmakiçin bu kadar işlem yeterli olmaktadır. Sadece kadınlar için değil günümüz modern erkek profilinde yer alan herkes için ellerin bakımlı olması hem kişisel temizliğin hem de sade şıklığın bir göstergesidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git