Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

gri-yesil-gozler-icin-far-secimi
25 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde en zor bulunan göz renginden bir tanesi de eladır. Eğer ela gözlere sahipseniz, kendinizi bir hayli şanslı sayabilirsiniz. Dünyanın hemen hemen hiçbir bölgesinde sıklıkla denk gelemeyeceğiniz bu göz rengi (Almanların yeşil, Rusların mavi gibi uyruklar) sizler de var ise muhteşem makyaj teknikleri ile beraber artık gözlerinizin daha canlı ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ela göz makyajını yaparken uymanız gereken bazı kurallar olduğunu da hatırlatalım. Doğru bir makyaj takımı, rengi ve alanı oluşturmak bu konu da en önemli şeyi kapsamaktadır. Eğer ki bu durumlar yanlış olur ise, sizler için büyük zorluklar söz konusu olabilir.Ela Gözler İçin Öneriler

  • Ela gözlere tartışmasız en çok altın rengi uyuşmaktadır. Bu yüzden ürünlerinizi tercih ederken altın rengi ürünleri sıklıkla göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Ela gözler için makyaj yapılırken göz kalemi unutulmaması gereken bir faktördür. Genel olarak siyah renk bir göz kalemi sizleri ön plana çıkartabilir.
  • Ela gözlere uygulayacağınız bir diğer makyaj türü de laciverttir. Eğer altın rengi bir makyaj takımınız yok ise en yakın tercih olarak lacivert bir makyaj tercih edin.
  • Gözlerinizi kahverengi tonlu göz makyajıyla mükemmel bir hale dönüştürebilirsiniz.
  • Mor veya eflatun tonlarını tercih ederek ara ara kullanıp, ela gözlerinizi muhteşem bir hale de dönüştürebilirsiniz.
  • Metalik farlar kullanın ve bu durumun gözlerinizi bir hayli ön plana çıkartacağını da unutmayın!
  • Koyu gri tonları göz kapaklarınızda muhteşem durabilir!
  • Ten renginize uygun ve onun tonlarında bir makyaj tercih etmek, gözlerinizi çok şık bir görünüme sokabilir. Fakat bu açık kahverengi olmasın!
  • Siyah göz kalemini kirpik diplerine sürün ve daha sonra dağıtın! Bu durum çok hoş bir görüntü kazanmanıza vesile olur.

Siz değerli kullanıcılara özel olarak muhteşem tespitler sunduk ve artık ela göz makyajının kolaylıkla yapıldığına dair bilgiler sağladık. Sizler de bu faktörleri göz önünde bulundurarak muhteşem göz makyajlarına ulaşabilir, makyaj yapma keyfinin sunduğu avantajları da değerlendirme şansı bulabilirsiniz. Bugüne dek sunduğumuz tüm makyaj teknikleri, değerlendirilip kullanıcılara en iyi şekilde yansıtılmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git