Eldeki Beyaz Lekeler

Vitiligo-Ala_hastaligine_bitkisel_tedavi
6 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Eldeki Beyaz Lekeler

Eldeki beyaz lekeler 2 tür hastalık sebebiyle oluşabilmektedir. Vitiligo olarak bilinen pigment bozukluklarında ortaya çıkan bu beyazlık durumlarının yanı sıra bir de sedef hastalığı sebebiyle elde ve ayakta beyaz leke durumları söz konusu olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için amaç olarak bilinmiş olan durum, direkt olarak uzman hekime görünmek ve onun tavsiyesi ile beraber bir bakım durumunu ortaya çıkarmaktır.

Bu aşamada sizlere beyaz lekelerin tedavisi konusunda da bazı bilgilendirmeler sunacağız. Toplum genelinde her 100 kişide 1 görülen vitiligo rahatsızlıkları, genel olarak 20 yaşından küçük kişilerde ilk olarak kendini göstermektedir. İleri ki yaşlar için de bu rahatsızlığın ortaya çıkma olasılığı çok daha düşüktür.

Beyaz Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vitiligo tedavisi doktor tarafından gözlemlenerek tedavisi mümkün olan bir hastalık durumudr. Amaç ise, melanosit hücrelerinin çalışmasını normale döndürmek ve ilaç / krem takviyeleri ile beraber kullanılmasıdır. Son dönemlerde ışık tedavisi ile de vitiligo tedavisi mümkün olabilmektedir. Vücudun diğer bölgelerinde oluşabilecek bu rahatsızlık için birkaç seans değil, doktor gözetimi altında neredeyse 10 seans bile sürme durumu söz konusu olabilir.Krem tedavisi ise destekleyici bir tedavi durumudur. Yüze uygulandığı zaman çeşitli yan etkileri söz konusu olsa da, doktor tavsiyesi ile yapıldığı zaman bunun için önlemler alma durumu daha derin bir konudur. Ayrıca krem kullandığınız sıra dışarıya çıkacaksanız doktorunuz söylemediyse bile mutlak suretle güneş koruyucu krem takviyesi almakta büyük bir fayda vardır. Bu hastalığın şiddetlenmesini engeller ve güneş yanığı riskini en aza kadar indirir!

Tedavisi ise genel olarak hastanın yaşı, maddi durumu, hastalığın şiddeti göz önünde bulundurarak yapılır. Her hastaya aynı tedavi yöntemi uygulanmaz. Genel olarak tedavi sonucundan başarı elde etme olasılığı yüz bölgesinde ki lekeler içindir. Eller ve ayaklar için tedaviye geç yanıt verme durumu söz konusu olmaktadır.

Sedef Hastalığı Tedavisi!

Sedef hastalığının tedavisi ise doğru sonuçlar alma konusunda bizlere kesin bir durum yansıtabilmektedir. Bunun için ilaç takviyesi kullanmak yerine doktor gözetimi altında olmak daha kesin sonuçlar oluşturur. Bu temel sebep yüzünden de hastaların mutlaka sedef hastalığı konusunda doktor gözetimi altında olması gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git