Eller İçin Bakım Kürleri

Eller İçin Bakım Kürleri
11 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Eller İçin Bakım Kürleri

Eller bakım, zarafet içeren bir uzuvdur. Temizlik dış insanlara el ve tırnaklardan lanse edilmektedir ve bazı jestler gereğince eller sıkça kullanıldığından dolayı oldukça fazla göz önündedir. Bir bayan için yüzük ne kadar güzel olursa olsun kötü ve bakımsız ellere, bakım yapılmadığı sürece takılması tercih edilmez. Eller için bakım kürleri bulmak ve evde hazırlamak mümkündür. Bu bakım tırnak için de geçerlidir. Tırnak kullanımı gerek uzun olarak gerek kısa tırnak olarak kullanılır ve tırnak bakımı uzun tırnakta olduğu gibi, kısa tırnaklarda da hemen belli olur. Eller için bakım kürleri içerisinde, tırnaklar için olan kürleri de bulmak ve uygulamak mümkündür.

Ellerin Bakımı İçin Neler Kullanılır? :

  • Öncelikle sürekli el kremi kullanılması gerekmektedir. Sıcak su ve soğuk su tepkimeleri ellerimizde parmak arasında çatlakların oluşmasıyla baş gösterir.
  • El kreminin dışında haftalık uygulayabileceğiniz kürler de vardır. Eller için bakım kürleri tariflerinden biri olan ballı bakım kürü bir kase dolusu zeytinyağına bir yemek kaşığı bal karıştırılarak uygulanabilir. Ballı bakım kürünü uygulamadan önce eller ılık suda bekletilip yumuşatılırsa tüm gözenekler açılmış olur ve daha çabuk sonuç elde edilir.
  • Bunun haricinde evde kolayca yapılabilen bir kür tarifi daha bulunmaktadır. Yeteri kadar patates haşlanır ve süt yardımıyla püre haline getirilir. Ellerin üzerine sürülerek bekletilir. Püreye bulanan eller iyice durulanır ve ardından nemlendirici krem sürülerek desteklenir.
  • Ayrıca eller sürekli su ve sabun ile yıkanmalıdır. İyice durulanmayan ellerde sabun artıkları kalabilir ve bu durum ellerde kaşıntıya neden olabilir. Yani durulama iyi yapılmalıdır.


Bunun dışında eller kadar tırnaklar da önemlidir. Tırnaklarda bakımsızlık ve güçsüzlük nedeniyle kırılmalar, kat kat çatlamalar ve beyaz lekeler oluşur. Eller için bakım kürleri tırnaklar için de geçerlidir. Çok basit tariflerle tırnaklar güçlendirilebilir, hızlı uzaması sağlanabilir ve kırılması engellenebilir. Satın alınan tırnak güçlendiricili cilaların dışında evde kolayla yapılabilen güçlendiriciler de vardır.

Tırnakları Güçlendirmek İçin:

  • Tırnak cilasının içine 10 damla limon damlatılarak iyice çalkalanır ve tırnaklara sürülür. Tırnaklar güçlenirken parlaması da gerçekleşir.
  • Bir başka bakım kürü olan bir çay kaşığı limon yağı, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı da jojoba yağı bir kabın içerisine ilave edilip karıştırılır ve tırnaklara uygulanır.

Bu bakımlar ellerin güzel görünmesinde etkili olmakla beraber cildin erken yaşlanmasına karşıt unsur olarak da bilinirler. Vücut temizliliği, temiz giyinmenin dışında bakımla belli olan bir olgudur. Algıda bir insanın bir yeri temiz değilse hiç temiz olmamıştır düşüncesi oluşur. Yüzün haricinde el ve tırnaklar bütün çıplaklığı ile diğer insanlar tarafından görülür. Cilde yapılan her bakım sağlık ve güzellik açısından etkilidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git