Eller İçin Çeşitli Kürler

eller-icin-cesitli-kurler
19 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Eller İçin Çeşitli Kürler

Kadınların yumuşak, pürüzsüz ve bakımlı elleri daima erkeklerin dikkatini çekmiştir. Ancak neredeyse tüm kadınların günlük ev işlerini yaparken genellikle eldiven kullanmaması ve sürekli deterjanların içindeki kimyasallara maruz kalması sebebiyle eller bakımsız, yıpranmış ve yaşlı görünmektedir. Halbuki ellerimiz de cildimiz kadar özen ve bakım ister.

Evde yapabileceğimiz eller için çeşitli kürlerle ellerimizin yumuşacık ve bakımlı görünmesi ve daha geç yaşlanma belirtileri göstermesi de mümkün.

Ellerde meydana gelen tahrişler, kırışmalar, renk değişiklikleri ve lekeler, solgun ve bakımsız görünümü tam tersine çevirmek; dış etkiler sebebiyle görünümleri çirkinleşen ellerimizden gurur duyacak hale gelmemiz eller için çeşitli kürlerle hayal olmaktan çıkabilir.

Bunun için evde bulunan malzemelerle yapacağımız kürler kısa sürede ellerimizin mucizevi bir şekilde değişim geçirmesini sağlayacaktır.

Ellerimiz İçin Doğadan Gelen Mucizeler

Ellerimiz için uygulayabileceğimiz bu maske ve kürlerde kullanılan malzemeler yüzyıllardır güzellik amaçlı kullanılan ve faydaları tartışmasız kabul edilen doğal ürünlerdir. Bunlardan   başlıcaları;

1-Bal: Balın yumuşatıcı, temizleyici, anti bakteriyel ve nemlendirici özelliği sayesinde el bakımı etkili sonuçlar verir. Özellikle içeriğindeki antioksidanlar yaşlanmayı yavaşlatarak anti-aging sonucu yaratır.

2- Limon: Limonun etken maddesi olan sitrik asidin içeriğindeki C vitamininin vücuda olduğu kadar cilt için de sayısız faydası vardır. Ayrıca limon renk değişimlerini, ciltte meydana gelen lekeleri ve kararmaları düzenlemede oldukça yardımcıdır. Cildi parlatarak canlılık verme gibi bir özelliği de bulunmaktadır.3- Şeker: Cildi besleme ve pürüzsüzleştirme etkisinin yanında peeling etkisi ile ölü hücreleri  arındırmada da etkilidir.

4- Zeytinyağı: Zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Binlerce yıldır sağlık ve güzellik kazanmak için kullanılan en doğal ürünlerden biridir. Doğal içerikli kozmetik ürünlerinin tamamında zeytinyağı kullanılır.

5- Karbonat: Cildin ölü hücrelerden arındırılması için kullanılan tamamen doğal bir üründür. Cilde ışıltı kazandırır.

Eller için çeşitli kürlerin birkaçının tarifini sizlerle paylaşacağız .Alacağınız sonuçlardan memnun kalacağınıza da eminiz.

Eller İçin Evde Uygulanabilecek Pratik Tarifler

1-Salatalıklı el kremi:

Malzemeler;

  • 5 çorba kaşığı salatalık suyu,
  • 3 çorba kaşığı tatlı badem yağı,
  • 4 çorba kaşığı kakao yağı,

Hazırlanışı;

Malzemelerin tümü krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak buzlukta yarım saat bekletilir. Buzluktan çıkarıldıktan sonra ellere sürülerek yaklaşık 5 dakika beklenerek eller yıklanır.

2-Hint yağlı krem:

Malzemeler;

2 yumurta sarısı,

3 çorba kaşığı hint yağı,

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı tuz

Hazırlanışı;

Tüm malzemeler karıştırılır ve el ve tırnaklara iyice yedirilerek sürülür. Yaklaşık 10 dakika bekletilir. Daha sonra eller ılık suyla yıkanır.

3-Yağ Kürü:

Malzemeler;

  • 4 çorba kaşığı tatlı bademyağı,
  • 4 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı,
  • 4 çorba kaşığı zeytinyağı,

Karıştırılarak ellere sürülür. Eller uygun bir malzeme ile sarılarak bekletilirse doğal sauna ve detoks etkisi ile yumuşacık ve bakımlı ellere sahip olmanızı sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git