Ellerde Nasır Tedavisi

Ellerde Nasır Tedavisi
29 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Ellerde Nasır Tedavisi

Ellerde, avuç içlerinde çıkan nasırlar en önemli uzuvlardan birisi olan ve sürekli kullanılan elleri çirkin gösterir. Çoğu kişinin maruz kaldığı nasırlar yayılmış durumdadır. Ellerde ve ayaklarda meydana gelen nasırlar sarı renkte ve kalın tabaka halindedir. Nasır ağrıları veya ağrısız olarak meydana gelir ve genel olarak ağrı yapan cinsine rastlanır. Deri üzerinde sürtünmeden veya basınç nedeniyle ortaya çıkan nasırlar ilk olarak su toplayarak kendini gösterir. Deri kalınlaşmaya başlar ve ağrımasının sebebi de enfeksiyon kapması sonucunda iltihaplanmadır. Nasırlı eller oluşmadan önce önlem alınması gerekir. Ellerde Nasır Tedavisi için ellerini kullanarak çalışmakta olan emekçilerin eldiven kullanarak iş yapmaları da soruna çare olabilir. Nasır oluşmuş olanların çarelerinden biri de nasır inceltme yöntemlerini kullanmaktır. Banyo sonrasında ellere veya ayaklara ponza taşı kullanmak ölü hücreyi temizleyecektir. Köklü olarak deriye yerleşen nasırlarda nasır makasları kullanmak gerekir. Nasır yakıları nasırlı olan bölgeye uygulanmalı ve yumuşaması sağlanmalıdır. Nasırlı kişilerin bu yöntemlere başvurmadan önce dermatoloğa gitmesi ve doktorun vereceği tedavilere göre hareket etmesi uygun olacaktır.

Nasırlı Eller İçin Uygulanacak Doğal Tedavi YöntemleriNasırlı bölgeye soğan veya sarımsak koymak nasırı yumuşatacaktır. Ellerde Nasır Tedavisi için badem yağı sürmekte nasır ağrısını azaltacak tedaviler arasındadır. Kimyasal kullanmak yerine bitkisel tedavi yöntemleri kullanmak faydalı olacaktır. Bunun içinde 250 ml gliserin, 1,5 litre kadar su, 115 gram taze doğranmış kırlangıç otunu ve 1 çay kaşığı kadar potasyum kloritle karışım hazırlanması gerekiyor. Karışımı hazırlamak için potasyum kloriti tencereye koyup kısık ateşte eritiyoruz ve kırlangıç otu ve suyu ilave ediyor ve 2 saat kadar dinlendiriyoruz. Süre sonunda tekrar ısıtarak süzüyoruz. Karışımın kaynaması sonucunda yaklaşık 1,5 su bardağı kalana kadar kaynatmaya devam ediyoruz. En son olarak gliserini de ilave ederek 5 dakika kaynatıp karışımı nasırın üzerine uyguluyoruz. Karışımın gün içinde iki kez yapılması yeterli olacak ve düzenli kullanımda fark görülecektir. 1 dilim limonda nasırlı ele konup bağlanarak gece sabaha kadar bekletilmesi de nasırlara iyi gelen bitkisel yöntemlerden birisi olarak uygulanabilir. Sinirotu ile de tedavi yapılabilir. Sinirotu yaprağı sıcak su içinde bekletilir ve yumuşayan sinir otu nasır üzerine konarak bağlanır ve bir süre bekletilir.

Nasır Tedavisinde Dikkat Edilecekler

Nasırı ortadan kaldırmak için eczanelerde satılan flasterler kullanılabilir ancak flasterlerin su değdirmeden iki gün boyunca elde yapışık kalması gerekir. Sürekli olarak kullanılan el için iki gün susuz kalması zordur. Ellerde Nasır Tedavisi için flaster yerine kullanılabilecek solüsyonlar da eczanelerde hazırlanabilir. Karışımları hazırlanan solüsyonlar nasıra sürülür ve yumuşayınca cımbızla alınır. Solüsyonlar nasıra uygulanırken sadece nasır üzerine uygulanması, sağlıklı cilde değdirmekten kaçınılması gerekir. Bunun içinde kulak pamuğu kullanılabilir. Sabah akşam kullanılacak solüsyon etkili sonuç sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git