Ellere Bitkisel Bakım

Ellere Bitkisel Bakım
11 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Ellere Bitkisel Bakım

Günlük hayatta vücudumuzda en çok kullandığımız organlarımızdan biri olan ellerimiz oldukça yorulmaktadır. Mutlaka en çok bakımı ve ilgiyi hak edense, ellerimizdir. Gün içerisinde o kadar çok şeye dokunuyor olması, içeriğinde bakterileri ve mikropları da getiriyor. Bu da birçok kişinin hem zarar görerek hastalanmasına neden oluyor, hem de bakımsız ve hoş görünmeyen ellerle baş başa kalıyoruz. Ellere bitkisel bakım ve el kremleriyle bu işlemi en aza indirmek için pek çok kür örnekleri bulunmaktadır. Bir kadının en önemli zerafet uzuvlarından biri olan ellere nasıl bakım yapılmalıymış bir bakalım.

Manikür Yapmalı

Her konuda olduğu gibi ellere bitkisel bakımda da dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi yemek ve içmektir. Doğru beslenme alışkanlığı olmayan bireylerin elleri ve yüzleri maalesef bir süre sonra istemedikleri bir hale gelebiliyor. Aynı zamanda cildi ve elleri besleyen en önemli madde sudur. Su içmeyen bir kişinin cildi katı ve bakımsız görünür. Soyulan ve bir süre sonra kuruyan elleriniz için dikkat etmeniz bakımlardan birisi mutlaka manikürdür. Maniküre dikkat ettiğiniz takdirde ellerinizde yumuşaklık hissi ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. 3 haftada bir manikürünüze dikkat etmeniz, beklediğinizden daha olumlu bir sonuç verecektir. Dışarda manikür yaptırmak istiyorsanız, malzemelerinizi beraberinizde götürmeli ve tırnak etlerinizin de alınmadığının kontrolünü yaptırmalısınız. Evde yapacaksanız da, uzmanların videolarını izleyerek basit ve sağlıklı bir manikürü tercih etmelisiniz.Elinizi Besleyen Yağlar

Ellerinizin yumuşacık bebeksi bir ciltte olmasını istiyorsanız, sizlere bir takım ellere bitkisel bakım ürünleri ile kolaylık sağlayacağız. Bitkisel bakımlardan biri lavanta yağıdır. Oldukça güzel kokan bu yağımızın diğer karışımlarına bir bakalım.

  • Bir çay kaşığı lavanta
  • Yarım çay kaşığı bergamot otu yağı
  • 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı
  • Yarım yemek kaşığı kadar da gliserin

Bunları bir kap içerisinde karıştırıyoruz. Daha sonra iyice karıştırmış olduğumuz bu bitkisel malzemeleri, içinde sıcak su olan bir tabağa alıyoruz ve boşaltıyoruz. Tekrar karıştırıyoruz. Ellerinizin yumuşaması için özellikle bunu yapmalısınız. Çok etkili ve güzel kokulu ellerinize merhaba deyin.

Ellere Vazelin Uygulaması

Ellerin soğuk havalardan ya da soğuk suya maruz kalmaktan çok fazla çatladığı ve elin üzerinde yarılmalar olduğu da olabiliyor. Bu durumla baş başa kaldığımızda onları hemen yok etmek için çabalıyoruz ama yara olduğu için bir sonuca ulaşamıyoruz. Böyle durumlarda öncelikle yapmamız gereken ılık bir duş almak ve elleri kanatmadan duştan çıkmaktır. Daha sonra yumuşamış ellerinize vazelin diye isimlendirdiğimiz kremi uygulayarak, iki adet buz dolabı poşeti ve iki adet iple, ellerinizi bağlatın. Bu işlemi gece yatmadan yapmalısınız. Çünkü gün içerisinde ellerinize ihtiyaç hissedeceğiniz için pek doğru bir yol olmaz. Daha sonra sabaha kadar bu şekilde uyuyun ve iki gün devam ettirin. Pamuk gibi ellere gözlerinizi açın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git