Ellerin Günlük Bakımı

ellerin-gunluk-bakimi
13 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Ellerin Günlük Bakımı

Sağlıklı ve bilinçli her insanın ellerin günlük bakımı oldukça özen gösterdiğini biliyoruz. Oldukça bakımlı ve güzel ellere sahip olmak bizleri oldukça iyi hissettirecektir. Ellerimiz deforme olduğunda ve biraz yıprandığında oldukça rahatsız oluruz. Ev hanımlarının dikkat etmesi gereken bir nokta var ise, sürekli olarak çok fazla sıcak su ve deterjan ile temas edildiği için elleriniz tahriş olabilmektedir. Bu nedenle deriniz, sertleşir, çatlar ve elleriniz doğal örtüsünü kaybeder. Bu nedenle evde uygulayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Bizler sizlere yardımcı olabilmek için ellerin günlük bakımı yöntemlerini anlatarak sizlerin sağlıklı ve hoş görünümlü ellere sahip olmanızı sağlamak istiyoruz.

Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin

Ellerinize Krem Sürün

  • Ellerinizde oluşan kuruluğu yok etmek için cilt besleyici el kremleri kullanmalısınız. Bu kremi gün içerisinde az miktarlarda fakat sık sürmeye dikkat edin. Parmaklarınızda bileklerinize ve sonra eklem yerlerine dek özenli ve dairesel hareketlerle masaj yapın ve cildinize bolca yedirin. Gece kullandığınız el kremleri, sizler uykudayken hücrelerinizi besleyecek ve lekelenme sorunlarına karşı yapıcı bir etki bırakacaktır.

Aromatik Yağlarla Yapılan El Banyosu

  • Yumuşak ve estetik bir ele sahip olmak hemen hemen her kadının hoşuna gidecektir. Bundan dolayı 2 damla bergamot yağı, 3 damla kadar lavanta yağı ve 10 damla kadar badem yağını, 1 tatlı kaşığı kadar gliserinle harmanlamalısınız. Malzemeyi ise bir kabın içerisinde koyu sıcak su ekledikten sonra karıştırmalısınız. Bu karışımı ellerinize 20 dakika kadar banyonun içerisinde tutmalısınız. Dikkatlicice ovuşturarak derinize yetirip, uygulamayı tamamlayabilirsiniz.


Zeytinyağlı El Banyosu

  • Ellerinizdeki sızıntı ve çatlamalara karşı oldukça etkili olan bu yöntemi denemenizi öneriyoruz. 1 su bardağı kadar zeytinyağını kısık ateşte ısıtın. İçerisine 14-20 damla kadar limon suyu ekledikten sonra karıştırın ve ellerinizi bu yağın içerisinde 10 dakika kadar beklettikten hemen sonra sabun ve ılık su ile yıkayın. Daha sonra besleyici ve doğal özellikli nemlendiricilerde sürebilirsiniz

Sağlıklı Bir El Sağlıklı Tırnaklardan Geçer

Tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa ve oldukça kuruysa, temizlik maddeleriyle çok sık temas halinde demektedir. Bu nedenle, bir kadın için özellikle olmak üzere elleri çok güzel olsa dahi tırnakları kırık ve şekilsiz bir görünümdeyse, güzelliği gölge altında kalacaktır. Tüm bu nedenlerden dolayı tırnakların bakımı oldukça önem taşımaktadır.

Masaj Yağı Önemlidir

  • 25ml hintyağı, 25gram vazelin, 25ml avokado yağı, 11 damla acıbadem yağı ve 50ml jojoba yağını eritmeli ve daha sonra karıştırmalısınız. Mümkünse bir krem kabına koyduktan sonra iki günde en az bir kere temiz olan tırnaklarınıza bu karışımla masaj yapmalısınız. Tırnaklarınız beyaz görünecek ve sağlıklı bir şekilde beslenecektir.

Manikürü Unutmamalısınız

  • Sağlıksız beslenme kaynaklı kırılan, çatlayan ve sararıp soluyan tırnaklarınızın bakımlı ve estetik görünmesi en az üç haftada bir manikür yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git