Ellerin Kırışmaması İçin

ellerin-kirismamasi-icin
5 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Ellerin Kırışmaması İçin

Hem kadınlar hem de erkekleri ilgilendiren bir sorun olan ellerin kırışmaması için neler yapmalıyız sorununa çözüm getirebilmek için hem uygulama hem de neler yapılması gerektiğini anlatacağız. Özellikle kadınlarda beliren yüz çizgileri, yaşlılık belirtileri ve bu kırışıklıklar dışında eldeki buruşmalar, çatlaklar cilt lekeleriyle birlikte ortaya çıkmaktadır. Genç yaşta dahi olunsa ellerine gereken bakımı ve özeni göstermediğiniz sürece elleriniz hızla kırışacak, çatlayacak, leke ve çizgiler oluşacaktır. Bunun sonucunda ise olduğunuzdan daha yaşlı görüneceksiniz. Bundan dolayı ellerin kırışmaması için gereken bakım ve önerileri dikkate almak zorundasınız.

Bilindiği gibi ellerimiz, dış etkenlere savunmasız ve en çok temas halinde olan organımızdır. Bundan dolayı özellikle kış mevsiminde karlı hava şartlarına, yaz mevsiminde ise güneşin zararlı ışınlarına karşı oldukça yoğun bir şekilde mücadele etmekte olan ellerimizi, nemlendirici yağ ve kremler ile korumamız gerekiyor. Ellerimizin bakımı için, her gün nemlendirici kullanmamız bu nedenle oldukça önem taşımaktadır.

Özellikle kış mevsimlerinde karlı ve soğuk havanın olumsuz yönlerinden oldukça etkilenen elleriniz, kırışma, çatlak, buruşma ve kuruluk olarak kendisini gösterebilmektedir. Bunlardan dolayı kış mevsimlerinde dışarı çıkacağınız zaman özellikle eldiven takmalı ve ellerinizi korumalısınız.Yaz mevsimlerinde ise güneşin zararlı UV ışınlarıyla elleriniz kırışabilir, kuruyabilir ve lekelenebilir. Tüm bunlardan dolayı yaz mevsiminde özellikle güneşe çıkacağınız zaman muhakkak güneş koruyucu kremler kullanmanız gerekmektedir. Ellerinizin bakımı ve sağlığı için alacağınız kremleri büyük bir dikkat ve titizlikle okumalısınız. A,C vitaminleri içeren kremler almakta fayda vardır. A ve C vitamini içeren kremler cildinizin üzerinde bulunan ölü deriyle savaşacak ve onu atacaktır. Yıpranmış olan derinizin daha sağlıklı ve genç kalmasını sağlayacaktır. Böylelikle ellerinizin kırışmasını, lekelenmesini ve yaşlanmasını önlemiş olacaksınız.

Elleriniz İçin Patates Maskesi

Oldukça basit ve etkili bir maske olan patates maskesini şiddetli bir şekilde önermekteyiz.

  • 2 su bardağı kadar süt
  • 2 haşlanmış patates (orta boy)

Haşlanmış olan patateslerinizi ezmeli ve sütün içerisine ilave etmelisiniz. Macun kıvamına gelene dek beklemeli ve karıştırmalısınız. İki elinize birden ılık bir haldeyken bolca sürmeli ve ellerinizi koruyucu streçle kapatmalısınız. 15 dakika kadar bekledikten sonra ellerinizi yıkamalısınız.

El Bakımınız İçin Altın Değerinde 5 Öneri

Bilindiği gibi yaşlılığın en görünür etkisi ellerde ortaya çıkan kırışıklıklar olmaktadır. Havaların soğuması ve aşırı sıcak olmasının bu noktada çok önemli olduğunu belirtiyor ve ellerinize gereken bakımı ve özeni göstermenizi istiyoruz.

  • Nemlendirici kremler kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • Ilık su ile ve mümkünse kurutucu etkisi olmayan sabunlarla yıkanmanız gerekiyor.
  • Soğuk havaların cildi kurutmasından dolayı, kesinlikle eldiven takınız.
  • Ellerinizin yaşlanmasını ve kırışmasını istemiyorsanız eğer güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş koruyucuları kullanmanız oldukça önemlidir.
  • Uzun sürede banyoda kalmayın, cildinizi kurutabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git