Ellerin Kurumaması İçin

ellerin-kurumamasi-icin
31 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Ellerin Kurumaması İçin

Günlük hayatımdaki birçok etmenler ellerde kurumaya neden olur. Gerek temizlik malzemeleri gerek soğuk hava şartları ellerin kurumasına neden olur ve bu da bakımsız ve çirkin bir görüntüye neden olur ayrıca yaşlı buruşuk bir görüntü oluşur. Ellerin kurumaması için birçok bitkisel maske vardır.  Bu sayede kuruyan el neme doyar ve daha yumuşak naif bir görüntü oluşur. Özellikle bayanlar bu konuda çok dikkat etmelidir.

Günlük devamlı el kremi kullanmak önem arz eder el yıkadıktan sonra özellikle soğuk havalarda kullanmak çok faydalıdır. Gün için ele ihtiyacı olan nemi sağladığınız takdirde daha güzel ellere kavuşursunuz.

Elleri her zaman ılık su ile yıkamak, çok soğuk ve çok sıcak suda yıkamaktan daha iyidir ve tabi kullanılan sabunun nemlendirici içerikli olması gerekir ve doğal sabun kullanmak en faydalı olandır. Sülfatlı sabun ele çok zarar veriri. Özelliklede birçok sıvı sabunun içinde sülfat bulunur. Bu sebepten dolayı daha doğal olanı tercih etmek gerekiyor. Zeytinyağı sabunu gibi.

Su içmek ile el kuruluğu arasında bağlantı vardır. Su insan vücudunda  ihtiyaç duyulan nemi karşılamak için gereklidir. Günde 1 litre su tüketmek gereklidir. Bu sayede elleriniz de neme doyacak ve kuruma ve çatlama olmayacaktır.Ellerin kurumaması için maske tarifi verecek olursak: yarım çay bardağı limon suyu ve yumurtayı karıştırın ve iki kaşık zeytinyağı ekleyin ve hepsini birden karıştırın . On beş dakika boyunca elinizde bekletin ve durulayın. Göreceksiniz ki elleriniz çok yumuşak olacak.

Daha çok çatlayan ve kuruyan ellere saf vazelin sürerek yumuşak ellere sahip olabilirsiniz. Saf vazelin kullanmıyorsan nemlendirici kreminizi vazelinle tercih edin. Vazelin müthiş bir kremdir. Elleri yumuşatmakla kalmaz yaraları iyileştirir. Çatlaklara iyi gelir. Saça bile sürüldüğü takdirde faydası vardır. Bu yüzden kimyasal içerikli ürünler yerine vazelin kullanmak daha etkili ve ekonomik bir çözümdür.  Gül suyu kolonyası da aynı şekilde. Gül nemlendirici etkiye sahip olduğu için gül suyu kullanmak cildi nemlendirir. Sadece ellere değil tüm cilde faydası vardır. Hatta tonik olarak gül suyu kullanmak cilde çok fayda sağlar.   Bunun yanında badem yağı gliserin ve limon üçlüsü de nemlendirici olarak kullanılır. Bu karışımı hazırlayıp karıştırın ellerinize sürüp bekletin faydasını hemen göreceksiniz. Ya da vazelin ve limon suyunu karıştırın elinize sürün ve eldiven takıp yarım saat o şekilde bekleyin . Yıkadığınız zaman etkisini müthiş hissedeceksiniz.

Sonuç olarak ellerdeki kurumayı ve çatlamayı engellemek için bol bol su tüketmeli, krem sürmeli ve ellerimiz ılık su ile yıkamaya dikkat etmeliyiz. Her güzelliğin bir uğraşı vardır sonuçta. Kendinize cildinize önem verirseniz hem kendiniz daha iyi hissedersiniz hem de cildiniz her zaman pırıl pırıl yumuşacık kalır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git