Ellerin Yıpranmaması İçin

ellerin-yipranmamasi-icin
3 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Ellerin Yıpranmaması İçin
Kış aylarının gelmesiyle birlikte vücudumuzda belli yıpranmalar meydana gelir. Bu yıpranmaların en önemlilerinden biri de kuşkusuz ellerimizde meydana gelen yıpranmalardır. Ellerimiz çoğunlukla açıkta kaldığı, suyla fazla temasa girdiği için kış aylarında bir hayli yıpranır. Bu açıdan her zaman olması gereken el bakımı kış aylarında daha zaruri hale gelir. Ellerin yıpranmaması için bu bakımlar aksatılmadan yapılmalıdır.

El Bakımı

El bakımı ellerimizi daha diri, daha genç tutmak çabuk yıpranmasını önlemek için yapılır. Bu açıdan el bakımı bizim için önemli bir bakımdır. Doğru ve düzenli bir şekilde ve zamanında yapıldığı zaman ellerin yıpranması mümkün olduğunca engellenir. El bakımı çeşitli kremler, vücut için tasarlanmış çeşitli yağlar, doğal yollar vs ile yapılabilir. Bunlar içinde en güvenilir olan yöntem doğal yollarla yapılan yöntemdir. Çünkü sentetik ürünlere göre vücudumuza en az zarar verecek, vücudumuzun doğallığını en az bozacak yöntemdir. Sentetik ürünler katkılar içerebileceği için vücudumuza yer yer zarar verebilir. Bu anlamda doğal ürünleri tercih etmek daha isabetli bir karar olacaktır. Örneğin limon ve zeytinyağı kullanarak elllerin yıpranmaması için el bakımı yapılabilir. Limon suyu özellikle tırnaklara uygulandığında faydalı olmaktadır. Mikropları da öldürerek ellerimizin temizliğinde önemli bir rol oynamaktadır. Bir diğer dadaşı ürün zeytinyağı ise ellerimizin doğal yapısını koruyan, yıpranmasının önüne geçen önemli bir üründür. Zeytinyağı uygulandığında koruyucu bir etki de göstermiş olacaktır. Bu iki yöntemi özellikle kişisel bakım uzmanları da desteklemektedir. Diğer yandan koruyucu kremler ve vücut yağları da kullanılarak ellerin yıpranmaması için el bakımı yapılır. Kremler ellerin sertleşip yıpranmasını önlediği gibi doğal dokusunu da koruyarak ellerimizin yıpranmasını önleyebilir. Vücut yağları da vücudun her yerine uygulanıp vücudu koruyan bir maddedir. Ellere de uygulandığında ellerimizin yıpranmasını önleyen önemli ürünlerden bir tanesidir.Ellerimizin yıpranmaması için kullandığımız kozmetik ürünler ve temizlik malzemelerine de dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde ellerimiz daha kolay yıpranacak ve aldığımız önlemler de zayıflayacaktır. Kullandığımız sabunlar, temizlik malzemeleri kaliteli ve ellere zarar vermeyecek ürünler olmalıdırlar. Bu açıdan tasarruf için kalitesiz ürünler alındığı takdirde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Kullandığımız ürünleri iyi araştırıp, doğru seçimler yapmalıyız. Kullanacağımız kalitesiz bir sabun ellerimizin yapısını bozup çok kolay bir şekilde yıpranmasına sebep olabilir. Hatta seçtiğimiz şampuan bile bunda etkili olabilir. Kalitesiz bir şampuan saçlarımızı yıpratacağı gibi gün boyunca birçok şey gibi doğrudan elle temasa girdiği için ellerimizi de yıpratabilir.

Ellerimizin yıpranmaması için günlük hayatta aldığımız önlemler önemli yer tutar. Her an ve her saniye birçok şeyle doğrudan temasa geçen ellerimizi doğru ve uygun adımlarla koruma ve bakım altına aldığımızda bunun önüne geçebiliriz. Ellerimizin bakımını ve temizliğini sürekli ve aksatmadan yaptığımız sürece yıpranmasını önleyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git