Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları
21 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma giren eve şifa girer. Düzenli elma yiyenler varsa aranızda, elmanın cilde ne kadar güzel geldiğini, uykuyu nasıl açtığını, nasıl tok tuttuğunu pek iyi bilir. Elma adeta şifalı bir meyvedir. Elma sirkesi de tıpkı elmanın kendisi gibi oldukça faydalı bir üründür. Elma sirkesini kullanmamızın pek çok yolu vardır. Elma sirkesi ilk çağlardan bugüne şifalı iksir olarak kullanılmaktadır. Elma sirkesi içinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde adeta bir temizlik aracı görür. Her kadının mutfağında bir şişe elma sirkesi tutması gerekir aslında. Elma sirkesini çatal bıçak kaşık takımlarınızda, mutfak fayanslarınızda, dolap içlerinde kullandıkça elma sirkesinin ne kadar temizleyici etkileri olduğunu fark edeceksiniz. Elma sirkesi elbette yalnızca temizlik içinde kullanılmaz. Elma sirkesinin faydaları  saymakla bitmez. İşte madde madde elma sirkesinin faydaları:

  • Kan Şekeri Seviyesi

Vücudun kan dengesinin sağlanabilmesi için vücutta insülin isimli bir sıvı salgılanır. Salgınan bu sıvı vücut kan şekeri dengesini düzenler adeta. Elma sirkesi de insülin gibi kan şekerini düzenleyici salgıların salınımının hızlanmasını sağlar. Günde bir kaşık elma sirkesi içmenin, vücudunuzun kan dengesini ne kadar düzenlediğini anlayacaksınız.

  • Beyaz Dişler ve Elma Sirkesi

Yanlış duymadınız evet, elma sirkesi dişleri beyazlatır. Günde bir kapak elma sirkesi gargarası yaparak, görmekten nefret ettiğiniz sarı dişlerinizden kurtulabilir, dahası ağız kokularına elveda diyebilir, onlardan kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi içerdiği antitoksidan maddelerle temizleyici bir özelliğe sahip olduğu için kolaylıkla ağız temizliğinde de kullanılabilir.

  • Kabızlık Problemlerine Bir Son


Evet, elma sirkesinin mucizelerinden biridir bu da. Elma sirkesi içerdiği maddelerle bağırsakların çalışmasını hızlandırır ve vücudun metobolizmasını hızlandırmış olur. Bu şekilde çalışmaya başlayan bağırsakların kabıklık gibi bir problema kalmaz elbette. Bu durum aslında ortayaşlı hanımlar için birebir bir çözüm. Ortayaşlı hanımların kabızlık problema yaşadığı bilinen bir gerçektir. İşte şimdi hiçbir doktora gerek kalmadan, elma sirkesi ile kabızlık probleminize son vereceksiniz. Doğal bir mucize değil mi?

  • Kilo Vermeye Yardımcı

Elma sirkesinin sarı dişlere, kabızlık problemlerine son verdiği doğrudur. Bunların yanında elma sirkesinin en büyük faydalarından biri de, kilo vermeyi inanılmaz derece hızlandırmasıdır. Her sabah aç karna su ile karıştırarak içtiğiniz bir kaşık elma sirkesi, metobolizmanızı hızlandırarak sizlerin kilo vermesini hızlandıracaktır. Kilo vermek elma sirkesiyle gerçekten çok daha kolaydır.

  • Saçlara Parlaklıık Veriyor

Bir değil, iki değil, üç değil…Elma sirkesinin faydaları hala bitmedi. Elma sirkesi saçlara da inanılmaz faydalı! Evet, yanlış duymadınız. Elma sirkesi içerdiği vitamin ve minerallerle saça sürüldüğü zaman saçı besler, saçı yumuşatır, dolgunlaştırır ve ona bir parlaklık verir.

  • Cilt Bakımı

Elma sirkesini küçük bir beze ya da pamuğa azıcık dökerek ve onu hafif suyla karıştırarak yüzünüzde masaj yapar gibi gezdirin. Bir ay sonra yüzünüzde pek çok çizginin azaldığını, lekelerinizin iyileştiğini göreceksiniz.

Video: Elma Sirkesi ile Zayıflama (Seda Sayan’ın programı) Ahmet Maranki

 

 

Video: Elma Sirkesinin Faydalari Videosu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git