Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir
25 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Elmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Çok sevilen bir meyve olan elma aynı zamanda cilt üzerinde çok etkili olan bir üründür. Severek tüketilen elma hem tek başına cilt üzerinde kullanılmakta hem de cilt için yapılan bakım maskelerinde yer almaktadır. Elma çok ucuza satın alınan doğal bir üründür. Cilt bakım maskelerine onlarca para vermek yerine yapılacak doğal maskeler daha iyi bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Elmanın cilde faydaları nelerdir merak ediyorsanız yazımız sizler için iyi bir rehber olacaktır.

Elma Cildi Nemlendirir

Cildi nemlendirici etki yapan elma kullanımı için bir dilim elma yeterli olacaktır. Kestiğiniz bir dilim elmayı yüzünüze suyu bitene kadar sürmek yeterli olacaktır. Bu işlem düzenli kullanıldığı zaman kuru ciltler üzerindeki olumlu etkisi gözle görülür hale gelecektir. Kuru ve nem ihtiyacı olan bir cilde sahipseniz elma sizin için en iyi doğal çözüm olacaktır. Elma ile başka maskeler de hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Elma Cilde Parlaklık Verir

Elma her cildi parlatır, nemlendirir ve çok daha canlı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Kuru cilde sahip olan kişilerin en büyük sorunları arasında yüzlerinin soluk görünümü olması yer alır. Bu durum sizleri cansız gösterecek, yaşlı gösterecektir. Daha parlak bir cilde kavuşabilmek için elma kullanımı yapabilirsiniz. Elmanın cilde parlaklık vermesinin ana sebebi kolajen madde içermesidir. Kırmızı renkli elma özellikle uygun olacak ve cildinize hoş bir renk katacaktır.Elma Güneş Işınlarından Korunma Sağlar

Güneş altında çalışan birisi iseniz cildinizin güneşe karşı korunması gerekir. Bazen güneş koruyucu kremler etki etmez. Güneşin cilt üzerinde çok fazla sayıda olumsuz etkisi bulunmaktadır. Bunlardan korunabilmek için elma kullanımı yapabilirsiniz. Elma cildinizi güneşin tüm zararlı etkilerinden koruyacaktır. Bunun için elma kullanabilir, elma ile çeşitli bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Elma aynı zamanda güneş yanıklarını da tedavi etme gücüne sahiptir. Yanıklar için bir tane elmayı ezin ve içine bir miktar gliserinli madde ekleyin. Sonrasında bu iki maddeyi karıştırıp yanık olan bölgelere sürün. 15 dakika bekleyin ve daha sonra da soğuk su ile durulama yapın. Yanıklarınız kısa süre içinde tedavi edilecektir.

Elma Aknelere ve Lekelere Karşı Etkilidir

Elma yağlı ciltlerde çok görülen akne ve lekelere karşı da oldukça etkili bir üründür. Elma cildinizde bulunan kusurlardan, sorunlardan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Bunun için bir tane elmayı ezdikten sonra bir miktar süt kreması ile karıştırın. Sonrasında ortaya çıkan bu karışımı eliniz yardımı ile yavaşça yüzünüzde bulunan lekelerin üzerine ince tabaka olacak biçimde sürün. 10 dakika bekleme süresinden sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Elma yanıkları da tedavi edici etkiye sahip olan bir üründür. Elmanın cilde faydaları nelerdir sorusuna cevap olarak bu maddeler örnek verilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git