En Basit Makyaj Hileleri

en-basit-makyaj-hileleri
12 Aralık 2016 tarihinde eklendi

En Basit Makyaj Hileleri

Basit makyaj hileleri ile çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Makyaj sadece güzel olmak için yapılmaz. Aynı zamanda yüzünüzde yer alan ve beğenmediğiniz kusurlarınızı da makyaj ile kapatabilirsiniz. Bunun için belirli makyaj hilelerinizi bilmeniz ve bunlara başvurmanız gerekir. Bu küçük makyaj hileleri sayesinde kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Elbette tüm ürünleri kaliteli biçimde tercih etmeniz önemlidir. Bunun için güvendiğiniz markaları tercih etmelisiniz. Birçok ucuz makyaj malzemesi alıp cildinizi bozmak yerine az ama öz makyaj ürünleri tercih etmeniz daha faydalı bir iş olacaktır. Bunun için iyi markaları tercih etmeniz önemlidir. Ucuz ve kalitesiz markalar hem cildinize kalıcı biçimde zarar verecek hem de kalıcı olmayacaktır. Bu makyaj malzemeleri ile istediğiniz kusursuz  görünüme kavuşmak ise çok zordur. En basit makyaj hilelerini yazımızda öğrenebilirsiniz.

Daha Büyük Gözler İçin Püf Noktaları

Kim gözlerinin daha büyük görünmesini istemez ki? Eğer gözlerinizin yeterli büyük olmadığını düşünüyorsanız küçük ve basit makyaj hileleri sayesinde bundan kurtulabilirsiniz. Bunun için en basit yöntem göz kaleminin kullanım şeklidir. Siyah göz kaleminin gözünüzün içine doğru değil dışına doğru sürerseniz gözleriniz olduğundan çok daha büyük görünecektir. Far seçimi ile de gözleriniz daha büyük bir hale gelebilir. Bunun için açık renk far gereklidir. Açık renk farı göz kapağınızın tamamına sürerseniz gözleriniz çok daha büyük bir hale gelecektir.Kirpiklerinizi daha belirgin hale getirmeniz de gözler için önemlidir. Bu gözleri daha büyük göstermek içni küçük bir püf noktasıdır. Siyah göz kalemi yerine beyaz göz kalemi kullanarak da gözlerinizi olduğundan daha büyük hale getirebilirsiniz. Beyaz göz kalemini gözün dışına sürmeniz gerekir. Aynı zamanda daha kalkık kaşlar istiyorsanız kaş hizanız boyunca beyaz kalem sürmeniz etkili olacaktır. Sürdüğünüz kalemi sonrasında dağıtmanız gereklidir yoksa kötü bir görünüm ortaya çıkar.

Daha İnce ve Kemiksiz Bir Buruna Sahip Olun

Burnunuz ince ve kemikliyse artık bunu dert etmenize gerek yok. Küçük makyaj hilelerine başvurmanız halinde bu sorundan kolay bir biçimde kurtulmanız mümkün olacaktır. Burun ucunuza fondöteninizin birkaç ton koyusunu kullanabilir sonrasında pudra ile rengi dengeleyebilirsiniz. Bu şekilde burnunuz daha ince görünecektir. Diğer yöntem olarak ise aynı koyu renk fondöteni burnunuz boyunca aşağı yukarı olacak şekilde kulanabilirsiniz. Bu burnunuzda bulunan kemiği yok edecek daha kusursuz bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Bunun dışında beyaz kalem yine işe yarayacaktır. Burnunuzun ucunuz daha kalkık bir hale getirmek istiyorsanız burnunuzun tam ucuna beyaz göz kalemi sürün ve sonrasında dağıtın. Bu şekilde burun daha kalkık bir görünüme kavuşacaktır. En basit makyaj hileleri ile daha orantılı yüz hatlarına sahip olmanız çok kolay olacaktır. Bu hileleri günlük makyajınızda kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git