En Gerekli Makyaj Fırçaları

En Gerekli Makyaj Fırçaları
1 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Makyaj yapıldığında uygulanan makyaj fırçalarının hangi kullanımlarda olduğunun bilinmemesi makyajı yanlış yapmaya neden olur. Hangi amaçlar ile kullanıldığının öğrenilmesi ile daha rahat ve düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle fondöten uygulamasında fırça kullanımı oldukça hassas ve çaba gerektiren bir iştir. En gerekli makyaj fırçalarının neler olduğunun bilinmesi satın alma işlemi için de yardımcı olmaktadır.

Fondöten İçin Kullanılan Makyaj Fırçası

Fondöten için kullanılan makyaj fırçasının seçimi oldukça önemlidir. Düzgün bir uygulama yapılmadığı takdirde fondöten yüzde çizgiler şeklinde kalır. Bu durum aynı zamanda yanlış fırça ile uygulama sonucu da oluşur. En gerekli makyaj fırçaları arasında olan bu fırça makyajın temel parçası olan fondöteni dağıtmak için gereklidir. Bu fırça tombul bir şekilde olum küt bir fırçadır. Kıllarının sık olması da ürünü yüzde daha rahat ve güzel bir şekilde dağıtmayı sağlar.

Son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılan sünger ile dağıtılan fondöten işlemi de oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Fakat genellikle sünger emici bir formda olduğu için yüzünüze fondötenin az bir miktarını uygulayarak geri kalan ürünü emmektedir. Bu da ürününüzün çabuk tükenmesine neden olur. Özellikle su formunda olan fondötenler için sünger kullanımı yerine fırça kullanılması daha rahat ve doğru bir işlem sunacaktır.

Allık İçin Kullanılan Makyaj FırçasıBu fırça büyük ve tombul şekilde olup yumuşak kıllı bir fırçadır. Allık dağıtmak için kullanılan bu fırçayı yanaklara uygulamak için üretilmiştir. Ürünü daha rahat ve düzgün bir şekilde uygulamak için bu fırçanın kullanılması gerekmektedir. Büyük ve çok kıllı olması da ürünü dağıtırken doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bronzer ürününü de rahatlıkla bu fırça ile uygulayabilirsiniz.

Göz Makyajı İçin Karıştırma Fırçası

Bu fırça en gerekli makyaj fırçaları arasında göz makyajı için olanıdır. Bu fırça yardımı ile uyguladığınız far daha düzgün bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Fırça boyutu uzun ve yumuşak kıllıdır. Fırça kıllarının yumuşak olması ürünü uygularken daha sağlıklı bir görünüm sunar. Aynı zamanda farklı renklerde uyguladığınız farları birbirine karıştırmak için de tercih edilen bir fırçadır.

Kontür Yapmak İçin Makyaj Fırçası

Bu fırça genellikle düz ve uzun bir formda olup elmacık kemiklerinizin altından başlayarak yanağınızda bir kontür oluşturmanız içindir. Bu fırçanın kullanımı daha keskin ve belirgin yapılan makyajlar için gereklidir. Bu fırça ile yüzünüze farklı bir hat verebilirsiniz.

Kapatıcı ve Aydınlatıcı Makyaj Fırçaları

Kapatıcı fırçalar yuvarlak yapıda olarak yüzünüzde oluşan hasarları ve kusurları kapatmada yardımcı olur. Kapatıcı ile birlikte uygulanan bu fırça ile daha sağlıklı bir görünüm elde etmiş olursunuz. Bunun yanı sıra aydınlatıcı fırça da elmacık kemiklerinize uygulamanız için seyrek kıllı bir fırçadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git