En İyi Cilt Bakım Kremi Seçimi

En İyi Cilt Bakım Kremi Seçimi
1 Aralık 2015 tarihinde eklendi

En İyi Cilt Bakım Kremi Seçimi

Kozmetik sektörü günümüzde inanılmaz bir gelişme kat etti ve artık o kadar çok çeşit var ki hangisi en iyisi? Hangisini kullanmalıyız? Hangileri bize göre? Gibi sorular kişisel bakım raflarına baktıkça kafamızı karıştırıyor. Farklı markaların değişik özelliklerde ürettikleri cilt bakım kremleri için de bu geçerli. Yüzlerce çeşit ve marka mevcut. Hepsinin içeriği ve etkileri birbirinden farklı ve takip etmek çok zor.  Hepimizin istediği sağlıklı ve taze bir cilt. Fakat bunu elde etmek için piyasa karşımıza o kadar çok çeşit çıkarıyor ki ne yapacağımızı şaşırıyoruz. En iyi cilt bakım kremi seçimi demek bize en iyi gelen ve etkisini gösteren krem demektir. En iyi cilt bakım kremi seçimi için öncelikle kendi cilt tipimizi analiz etmeliyiz. Cilt tipimize uygun kremi aldığımızda etkisini hızlı bir şekilde göreceğinizden emin olabilirsiniz. Size uygun olmayan ürünler seçmek hem maddi hem de manevi olarak zararda olmanızdan başka bir işe yaramayacaktır. En İyi Cilt Bakım Kremi Seçimi için cilt tipinize karar verin;

Cildiniz Kuru Mu? : eğer cildinizin mat bir görüntüsü var ve yağ oranı normal düzeyin altındaysa cilt tipiniz kuru demektir. Kuru ciltler genellikle pütür pütür olur ve gözenekleri küçüktür.

Kuru Cilt İçin Bakım Kremi: öncelikle yağ dengesini sağlamak için kurutma özelliği olan değil nemlendirici özelliği olan kremler seçin. Alkol içeren ürünlerden uzak durun çünkü alkolün cildi kurutma etkisi vardır. kuru ciltler güneşten de rüzgardan da çabuk etkilenir bu yüzden yazın koruma etkili güneş kremi, kışın da nemlendiricinizi sürmeden dışarı çıkmayın.Cildiniz Yağlı Mı? : eğer cildiniz parlak görünüyor ve dokunduğunuzda kaygan olduğunu hissediyorsanız yağlı cilt tipine sahipsiniz demektir. Endişe etmenize gerek yok, doğru ürün ile cildin doğal dengesini sağlayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Kremi: En İyi Cilt Bakım Kremi Seçimi için bakım kreminizi seçerken kurutucu özelliği olan kremler tercih edin. Ayrıca içinde alkol bulunması sizin için iyi olacaktır. Alkollü ürünler hem mikropları kırar hem de cildi kurutma özellikleri bulunur. Yaşınız 30 ve üstü ise yağlı ciltler toparlayıcı bakım kremlerini tercih edebilirler.

Cildiniz Normal Mi? : normal cilt aslında hepimizin sahip olmak istediği bir cilt tipiniz. Eğer normal cilde sahipseniz şanslısını! Ve bu şansı iyi değerlendirin. İyi bakım yapmadığınızda cildin dengesi bozulabilir. Eğer cildiniz görünümü şeffaf ve pürüzsüz ve yağ dengesi normal ise cilt tipiniz normal demektir.

Normal Cilt İçin Bakım Kremi: En İyi Cilt Bakım Kremi Seçimi için cildinizi korumak için bol vitamin içeren kremler tercih edin. Alkol oranı normal olan kremler kullanın böylece yağ dengeniz korunmuş olacak. 30 yaş ve üzeriyseniz gece bakım kremleri uygulayabilirsiniz. 40 yaş ve üzeri kadınlar ise anti-aging etkisi olan kremler kullanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git