En İyi Güneş Kremleri

En İyi Güneş Kremleri
12 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

En İyi Güneş Kremleri

Güneşsiz bir hayat düşünülemez. O bizim yaşam kaynağımız, sağlığımız, enerjimiz, ışığımız. Her derde deva güneşimiz fazla maruz kaldığımızda tehlikeli duruma gelebiliyor. Ona ihtiyacımız sonsuz. Ancak kendimizi ondan korumayı de bilmeliyiz. Uzun süre korunmasız ve savunmasız güneşe maruz kaldığımızda cildimizde güneş yanıkları, lekeler, benler, çiller, kurumalar ve kırışıklıklar oluşur. Bu problemlerin oluşmaması için, alacağımız zararı en aza indirmek için mutlaka güneşten koruyucu kremler kullanmalıyız. En iyi korunma için, en iyi güneş kremlerini cilt tipimize göre seçmeliyiz. Kendimizi etkin şekilde korumayı başarabilirsek, yazın vazgeçilmezleri deniz, kum ya da havuzlardan ayrı kalmamıza gerek kalmayacaktır. Güneşe çıkma saatlerimize özen gösterirsek, güneşin zararlı etkilerinden biraz daha korunabiliriz. Öğle saatlerinde dik gelen güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmamamız gerekir. Mümkünse sabah saatlerinde ya da akşam üstü 16:00- 17:00 dan sonra dışarı çıkmaya dikkat etmeliyiz. Tabiki bu saatlerde de çıksanız mutlaka güneş koruyucunuzu sürün. Hassas ciltler kesinlikle ihmal etmemelidir. Hatta kışın bile güneş kremi kullanmalıdırlar.

Güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?Güneş kremi yaşımıza ve cilt tipimize uygun olarak seçilmelidir. Cildimiz en önemli organımızdır. Cilt sağlığımız çok önemlidir. Bu nedenle ucuz ve kalitesiz, bol kimyasal içerikli kremleri kullanmaktan kaçınmalıyız. Daha çok onayları yapılmış dermokozmetik ürünleri tercih etmeliyiz. Önemli bir konu da, güneş kremi kullansak da bunun bizi yüzde yüz koruduğunu düşünerek güneşin altında fazla kalmamalıyız. Güneş kremi yazın terlemenin etkisiyle, deniz ve havuzun etkisiyle çabuk yok olacaktır. Bu yüzden sık sık tazelemek gerekiyor. Bu sıklık en az iki saatte bir olmalıdır. Güneş kreminizi sadece yazın güneşte değil, yaşlanmak ve yıpranmak istemiyorsanız kışın hatta tüm aylarda aksatmadan kullanmalısınız.

Peki hangi güneş kremleri daha koruyucu, işini daha iyi yapıyor?

Sizler için en iyi güneş kremleri hakkında ufak bir araştırma yaptım. Önerilerimi sunmak istiyorum.

  • Forever Aloe Sunscreen ; Aloe vera içerikli bu güneş kremi su bazlı olup her cilt tipi ve her yaş için oldukça uygun bir ürün. Tamamen doğal olarak üretilmiş ve sadece 30 faktörlük bir güneş kremidir. Tek başına ideal bir nemlendirici olarak da kullanılıyor. Satış fiyatı 50 TL ve 118 ml. Ayrıca bir de yağ bazlı sprey formatı mevcut.178 ml  satış fiyatı 55 TL Belirtmekte fayda var herhangi bir mağazada satışı yapılmıyor. Bağımsız distribitörler aracığıyla ulaşabilirsiniz.
  • Estee Lauder; Bronze goddess ileri teknoloji ie üretilmiştir. 30 faktördür.
  • Chenot suncare ;30 ve 50 faktörlük iki seçeneği mevcuttur. Kolayca emilen yapısıyla en çok tercih edilenlerden
  • Roc soleil protect ; seri farklı ihtiyaçlara yönelik 12 üründen oluşuyor.
  • Solante sun care; 50 fakörlük oldukça hızlı emilen ve uzun süre dayanan iyi bir ürün.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git