En İyi Güneş Yağları

En İyi Güneş Yağları
12 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

En İyi Güneş Yağları

İçerisinde mineral bulunan güneş yağlarının diğer içerikli güneş yağlarının yanı sıra en iyi güneş yağları olduğu bilinmektedir. Fiziksel açıdan içerisinde mineral bulunan güneş koruyucularının hangi güneş yağlarında bulunduğu ve nasıl ayırt edilebileceği tartışılmaktadır. Kalitesiz güneş yağlarının ciltlerde alerjik reaksiyonlar yapmasının yanı sıra hormonal dengeyi de bozabileceği görülmektedir. Güneş koruyucularının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunların arasında olan sprey formlu koruyucular ve toz halinde kullanımı sağlanan koruyucular pek fazla önerilmemektedir. Bu koruyucuların zararları arasında, sıvıyı püskürtme yöntemi ile kullanılmakta olan içerisinde gaz bulunan bu ürünler ile koruyucu içerik adındaki solunum ile ciğerlere ulaşarak çeşitli rahatsızlıklara sebep olabilir.

Bir diğer zararlarından ise bazı korunması gereken bölgelerin üzerlerine tamamen gelmeyerek her yeri güneşten koruyamamasıdır. Bunların yanı sıra ıslak mendil tarzında olan çeşitli koruyuculardan da uzak durulması söylenilmektedir. Islak mendil formunda olan koruyucuların hiçbir etkisi görülmemektedir. Bu dikkat edilmesi gereken özelliklerin yanı sıra fiyata göre alınan krem ve yağların fiyat bakımından değil içerik bakımından kullanılması gerekiyor. Yani fiyatı fazla ürünlerin tamamen koruyucu oldukları içerikleri bilinmeden söylenemez. Bununa birlikte fiyatı az olan koruyucuların da kalitesiz olduğuna hemen karar vermeden önce iyi araştırılması gerekmektedir. Bunlara ek olarak kullandığınız güneş yağları en iyi güneş yağları olsa bile bebek ve belirli yaş altındaki çocuklara kullanılmaması önemlidir. Her yaşa uygun içerikli güneş krem ve yağları bulunmaktadır. Böylece güneş yağ ve kremi seçerken derecesi dışında yaşı da oldukça önemlidir.Güneş Yağları Cilt Kanserine Yol Açar mı?

Güneş yağlarının birçok özellikleri olduğunu vurguladık. Bunların yanında en iyi güneş yağlarında bile cilt kanseri meydana gelme riskleri söz konusu. Bu kremleri kullanmanın yanı sıra güneşe çıkmadan önce giyime dikkat edilmesi ve mutlaka şapka benzeri koruyucu bir kıyafet giyilmelidir. Direk güneşten temas hem cilt yanıklarından korurken hemde kanser riskini azaltıyor. İçeriği bilinmeyen güneş ürünlerinin cilt kanserine yol açabileceği bilinmektedir. İçeriği bilinmeyen ürünlerin kullanılmaması ve mutlaka alacağınız ürünün içeriğini okuyarak almanız gerekmektedir. Güneş kremi ve yağlarının içinde bulunan kimyasallar güneş ile teması halinde çözünülerek içerisinde buluna zararlı maddeler daha çok açığa çıkmaktadır.

Güneşten Fazla Korunmak da Vitamin Eksikliğine Neden Olabilir

 Aldığınız kremlerin yüksek faktörlü olması daha çok koruma sağlar anlayışı oldukça yanlıştır. Yüksek koruma için yüksek korumalı olması önemli değildir, güneş koruyucunun içerikleri önemlidir. Güneş korumalarının dışında cilt tipine uygun nemlendiricilerin de kullanılması güneşin cildi korumasını önler. Bunun yanı sıra çok cildi güneşten fazla korumak cildin D vitamin eksikliğine neden olmaktadır. Her gün 10 ile 15 dakika güneşe cildimizi göstermek cildin gerek duyduğu D vitaminini karşılamak için yeterli bir süredir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git