En İyi Kimyasal Peelingler

En İyi Kimyasal Peelingler
17 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Lekesiz, çizgisiz, kusursuz bir cilt cildinizin yüzeyinin hemen altında yatıyor ve uzmanlar orada klasik bir tedavinin en hızlı yol olduğunu bulmuş durumdalar. Ve işte sizin için 90’lı yıllardaki canlanma: Kimyasal peeling. 2000’li yılların başlarında yeni cilt lekelerini gideren lazerlerle örtülen bu klasik tedaviler (eski Mısır klasiği gibi) dermatologların ofislerinde tekrar üst sıralara yerleşti. Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne göre, 1997’de daha fazla kişi onları alıyor (En İyi Kimyasal Peelingler ülkedeki bir numara kozmetik işlem olduğunda). NYU Langone Tıp Merkezi’ndeki dermatoloji klinik ortak profesörü DorisDay, “Eski kimyasal peelinglerin ortaya çıkması, melasma ve kopmaları tersine çevirmek gibi belirli cilt avantajlarını gerçek anlamda ileri götürür” diyor. Donuk yüzey hücrelerini atarak ince çizgileri, akne, renk değişikliği ve daha fazlasını geliştirirler. Ve bunu tüm cilt tipleri ve renkleri için yaparlar. San Antonio’dan dermatolog VivianBucay, “Lazer kullanmaya başlayıncaya kadar her şey pahalıya geliyor” diyor. Yüzeyelfraksiyonel lazer tedavisi bir seansa kadar 3000 liraya kadar çıkabilir; muhtemelen birkaç tane gerekir. Orta derinlikte bir kimyasal peeling bunun üçte birine mal olabilir ve “tek bir tedavide daha etkileyici sonuçlar verir” diyor Bucay. Ancak iyileşme süresinin uzaması konusunda da uyarıyor.

Pelling ne işe yarar?Peeling cildinizi ve cilt bakım ürünlerinizi daha iyi çalıştırabilir. Dakikalar içinde asitler ölü hücreleri uzaklaştıracak ve hoş bir zincir reaksiyonunu tetikliyor. En üst katman dökülürken, çoğalmak ve yukarı hareket etmek, kolajen üretimini arttırmak, daha fazla hiyalüronik asit yapmak, hareket etmek için sinyalleri canlı hücrelere gönderiliyor. Kapsamlı bir dökülme, çok kısa sürede sonuç alınmasını sağlar: hem daha parlak hem de daha fazla alıcı olan pürüzsüz bir cilt. Park Avenue bürosunda haftada en az ortalama 50 En İyi Kimyasal Peelinglerişlemi gerçekleştiren New York City dermatologuNealSchultz, “Cildinizin bakım ürünleri, peeling soyulmalarından sonra daha iyi performans gösteriyor çünkü penetrasyonlarını engelleyen ölü hücreler yok olmuş oluyor” diyor.

Siyah ışığın altında görebileceğiniz makyaj nasıl yapılır

Doğru peeling uygulaması sivilceleri sona erdirebilir ve onunla gelen yara izlerini yumuşatabilir. Salisilik asit peelingleri ve Jessner soyucuları (eşit miktarda salisilik asit, laktik asit ve resorcinol, antiseptik bir eksfoliyan) derinin içine derinlemesine dalarak gözenekleri açar, ayrıca siyah noktaları aşındırmak ve sivilce izlerini yok etmek için yüzeyi kaydırmaz. Salisilik Asit’in bir diğer avantajı: Gözeneklerin içinde kalması, zamanla onları açık tutmaya devam etmesi demektir. Çukur sivilce izlerini iyileştirmek için, Atlanta Emory Üniversitesi’nde dermatoloji profesörü olan Harold J. Brody, yüzün geri kalan kısmına daha zayıf bir asit uygulamadan önce, yüksek oranda TCA ile bireysel sorunları hedef alıyor. “Bence bu yöntem cilt yenileyen lazerlerin çoğunu geçiyor, arıza süresi çok az veya hiç yok ve tüm cilt renkleri için güvenlidir” diyor. Bucay, sivilce yara izlerini En İyi Kimyasal Peelinglerile inceltmeyi tercih ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git