En İyi Kozmetik Çeşitleri

en-iyi-kozmetik-cesitleri
28 Ekim 2016 tarihinde eklendi

En İyi Kozmetik Çeşitleri

Kozmetik dünyası, bayanlara olduğu kadar artık erkeklere de hitap eden bir leb-i derya. Hiç şüphesiz ki özellikle bayanların yapmaktan en fazla zevk aldığı şeylerden birisi, alışveriş (ve de her nedense kendilerine yönelik yaptıkları alışveriş:)

Söz konusu olan kozmetik olunca en iyi kozmetik çeşitleri sorusuna verilebilecek tek bir cevap yok elbette. Sayısız ürün grubunun olduğu bu rengarenk dünyada her zaman en iyisini, en kalitelisini, en uygun fiyatlısını ve en kullanışlısını aynı anda bulmak  oldukça zor.

Sırf bu konuları tartışmak ve bilgi alışverişinde bulunmak için bayanlar arasında oluşturulmus forumlar olsa da, çoğu zaman işin içinden çıkmak ve en doğrusuna karar vermek maalesef mümkün değil.

İhtiyaç duyulan bir ürünü seçerken öncelikle sağlık açısından ne kadar uygun olup olmadığına bakmak son derece önemli. Özellikle cildimize direk temas eden ürünlerin içeriklerine, ihtiva ettiği bileşenlere, gerekli hallerde üretim koşullarına bakmak ve buna göre karar sürecini yürütmek ilk basamak olabilir. Gün geçtikçe popülaritesi artmaya devam eden, tamamen bitkisel içerikli olması esasına dayalı olan “organik” ürünler sadece bayanların değil erkek tüketicilerin de dikkatini çekiyor. Ürünün hazırlanma ve üretim aşamalarında gerçekten organik üretim şartların uygun yapılıp yapılmadığı bazı durumlarda maalesef çok anlaşılamayabiliyor.

Bitkisel içerikler sadece krem, losyon, şampuan, sabun gibi cilde direk temas eden konularda değil makyaj ürünlerine de ağırlığını koymaya her geçen gün devam etmekte. Özellikle fondoten ve pudra gibi makyajın ilk temelini oluşturan ve yüzümüzün en hassas bölgelerine uygulanan bu ürünlerin sağlığa zarar veren nitelikte olmaması yine çok önemli. Kendi aralarında kompakt, toz ve akıcı(likit) olarak gruplara ayrılan bu ürünler yine cilt tiplerine, uygulama kolaylıklarına, renk, koku, emilim gibi pek çok ayırıcı özelliklerine ve de en önemlisi bayanların kişisel tercihlerine göre çeşitlenebiliyor.Bayanların renkli dünyası

Makyaj konusunda fondoten ve pudra dışındaki diğer ürünler de yine aynı özelliklere göre çok çeşitli yelpazelerde tüketicinin beğenisine sunuluyor. Birbirinden renkli göz farları, kalemler,rimeller, allıklar, rujlar, parlatıcılar.. Başta da değinildiği üzere tüm bu ürünler hem karar vermesi bazen çok güç olan hem de içine girdiğiniz zaman kolay kolay çıkamayacağınız şekilde insana mutluluk ve keyif veren şeyler. Bayanların kendini her daim bakımlı, güzel, mutlu hissetmesinin aslında görünüşte ufak tefek görünen bu sihirli paletlere bağlı olması ne kadar da ilginç aslında:)

En iyi kozmetik çeşitleri denildiğinde, kozmetiğin çok fazla özelliği ve çeşitliliği sebebiyle  karar verme sürecinin her zaman kolay olmadığına değinmiştik. Son yıllarda dikkat çeken bir başka unsur da bu ürünlerin fonksiyonelliği yanında kullanım ve taşıma kolaylığı da sağlaması. Bütün güzellik ve bakım malzemelerimizi ancak sığdırdığımız mini bavullarla tatillere çıktığımız ve pek çoğunda özellikle erkek partnerlerimizi (! 🙂 çıldırttığımız günler artık geride kaldı. Özellikle sık seyahat eden bayanlar (bu gruba erkekler de dahil)  için geliştirilen “seyahat boyu” kavramı hem yanımızda olmasını istediğimiz hiç bir ürünümüzden mahrum kalmamamızı sağlıyor hem de taşıması son derece pratik seyahat boyları ile hayatımızı bu anlamda da kolaylaştırmaya devam ediyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git