En İyi Saç Boyaları Nelerdir

En İyi Saç Boyaları Nelerdir
24 Aralık 2015 tarihinde eklendi

En İyi Saç Boyaları Nelerdir

Yüzyıllardır kullanılagelen bir ürün olarak saç boyaları, eski Mısır dönemine kadar dayanmaktadır. O dönemde kadınlar, saçlarını çeşitli bitkiler yardımı ile hazırladıkları karışımlarla boyamışlardır. Yani o dönemde doğal yollar ile saç boyaması yapılmıştır. Fakat günümüze gelindikçe boyalar kimyasallaşmış ve saça oldukça zarar veren bir öğe haline gelmiştir. Bu nedenle tekrardan en iyi saç boyaları nelerdir konusu gündeme gelmiş ve organik boyalar tekrar kullanılmaya başlanmıştır.

Saç boyaları ne kadar kaliteli olsa da insan sağlığını belli oranda olumsuz yönde etkilemektedir. Çünkü saç boyaları yüzde yüz olarak doğal içerikten oluşmamaktadır. Ancak içeriğinde en az kimyasal bulunduran saç boyaları tercih edilebilir. O halde saçımızı boyatmak istediğimizde nasıl bir boya veya hangi boyaları tercih etmeliyiz? Bu konu üzerinde tartışılabilecek bir konudur. Saç boyasının en iyisini seçmek, epey zordur çünkü. Saç tipleri kişiden kişiye değiştikçe; saça iyi gelecek boyanın markası da kişiden kişiye o oranda değişir. Esas olarak hangi boyanın kullanılması gerektiği biraz kullanıcının beklentisine göre değişiklik gösterir. Boya tercih etmede en etkili konu şüphesiz boyanın kalıcılığıdır. Bu durum, boyanın kalitesini belirler. Yıkayınca hemen akan ve kısa zamanda rengini kaybeden matlaşmış boyalar kimsenin tercih edeceği bir durum değildir. Sizler için en iyi saç boyaları nelerdir konusu üzerine araştırma yaptık ve en çok tercih edilen boyaları belirttik.En Çok Tercih Edilen Saç Boyaları

  • Loreal Saç Boyası: Amonyaksız olan Loreal, etkili bir şekilde beyaz saçları kapatması, saçlara doğal bir görünüm vermesi ile bayanlardan oldukça ilgi gören bir üründür. Krem formülü nedeni ile boya akması gibi bir problem ile karşılaşılmıyor. Hoş bir kokuya sahip olması, boyama işlemini zevkli hale getiriyor.
  • Palette Saç Boyası: Parlayan saçlar için mükemmel özelliğe sahip olan bu saç boyası, rengin uzun süre boyunca saçta kalmasını ve akmamasını sağlıyor. 25 farklı rengi ile gerek kahve ve kızıllar gerekse sarı ve siyah tonları bakımından oldukça geniş bir yelpaze sunuyor.
  • Garnier Saç Boyası: İçeriğinde üzüm çekirdeği ve avokado yağı gibi unsurlar bulunduğundan saçı besliyor. Saç liflerini koruyan boya, saçı yıpratmıyor. Saç kökten uca besleniyor ve karışımındaki yağlar saç tellerini uzun bir süre yumuşatıyor. Rengin bozulmaması ve parlak kalması da haftalarca sürüyor.
  • Voila Saç Boyası: saçlara doğal bir görünüm kazandırmakla kalmıyor; saç bakım maskesi de içeriğindeki soya yağı sayesinde saçların kuruma ve kırılma gibi problemler yaşamasını önlüyor. Ayrıca güneş, deniz vb. dış etkilerden perma, röfle gibi kimyasal uygulamalardan dolayı iyice yıpranmış, donuk saçlara yeniden canlılık katıyor. Şampuanlama sonrasında saçlarda birikmiş olan elektriği de ortadan kaldırıyor ve saçların kolayca şekil almasına ve taranmasına zemin hazırlıyor.
  • Royal Saç Boyası: Ultraviyole ışınlarına karşı saçları korur, saçlarda renklerin eşitliğini sağlar. İçeriğinde bazı bitkisel proteinler barındırıyor ve bu proteinler saça nüfuz ettiğinde saçın gücünü arttırıyor, saçta esneklik sağlıyor.

Etiketler:

En İyi Saç Boyaları Nelerdir Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Müge diyor ki:

    bende Loreal kullanıyorum ve memnunum 🙂 teşekkürler

Sayfa başına git