En İyi Şampuan Markaları

En İyi Şampuan Markaları
15 Mart 2016 tarihinde eklendi

En İyi Şampuan Markaları

Saç bakımı nedir?

Kişisel bakım başlığı altında, “saç bakımı”nın yeri yadsınamaz derece büyüktür. İlgi gösterilmeye ihtiyacı olan saçlarımızın, günlük yaşantımızda birçok düşmanı bulunmaktadır. Ter ve tozun, saç diplerine nüfuz etmesinden kaynaklı olarak baş gösteren problemler; yağlanma, kepek ve kırıklar gibi nedenler ile tepe noktasına ulaşır. Bu sorunlar hepimiz için baş belası niteliğindedir. Her birimiz, en iyi şampuan markaları dahilinde birçok farklı saç bakım ürününe sahibiz. Peki en iyisi hangisi? 1. T/Gel Neutrogena ; En iyi şampuan markaları Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için kullanılan şampuanlardan bir tanesidir. Ana maddesi kömür katranı olup kepek, sedef hastalığı, seboreik dermatit ve DHT seviyesini azaltmaya yardımcı olur. Saç derisinde, kaşıntı ve kepeklenme belirtileri ile beraber ortaya çıkan hastalıkların tedavisine yardımcı olmaktadır.
 2. Kerastase ; Saç bakımı konusunda bir lüks olarak ifade edilen marka, genellikle güzellik salonlarında kullanılmakta. Profesyonel olarak saç bakımı sağlıyor olması ile beraber, onlarca ülke üzerinde lider marka olarak anılmaktadır. Bilakis “Elixir” serisinin içeriğinde bulunan yağlar ile birlikte zengin bir bakım sunduğu bilinmektedir. Elit güzellik salonlarının baş köşesinde bulunan bu şampuan, bayanların gözdesi olarak nitelendirilir.
 3. Selsun Blue ; Kepek tedavisi alanında öncü niteliği taşıyan bir şampuandır. İçerdiği selenyum sülfit ile beraber saç derisi konusunda bir numaradır.
 4. Clariol Herbal Essenses ; Bitki özlerinden oluşan yapısı sayesinde saç hacminin arttırılmasına ve tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Nemlendirici özelliği ile de alanında öncü bir şampuan olarak ifade edilebilir.
 5. Garnier ; Genellikle saç boyası alanında iddialı bir markadır. Bunun yanında şampuan ve saç bakım ürünleri ile dünyada en çok tercih edilen isimlerden birisi olmuştur. İçeriğinde bulunan “argan yağı” sayesinde ekstra bir saç kremi kullanmaya gerek duyulmaz. Geneli itibariyle yurt dışındaki bayanların sıkça kullandığı şampuanlar arasındadır.
 6. Suave ; Amerikanın en öncü markalarından bir tanesidir. Bu markanın saç tonikleri de “saç bakım ürünleri” arasında zirveyi temsil etmektedir.
 7. Pantene ; Ülkemiz içerisinde de sıkça görülen ve tercih edilen markalardan bir tanesidir. İçeriğinde bulunan “pro vitamin” özleri, sahip olduğu en önemli özellikler arasında yer almaktadır.
 8. Sunsilk ; Dünyanın en çok tercih edilen markalarından birisidir. Belki “sunsilk” denildiğinde birkaç kişiye yabancı gelmiş olabilir. Asya’da bilinen adı “Seda” , ülkemizde bilinen adı ise “Elidor”dur. Pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan bu marka; Hindistan, Tayland, Arjantin ve Brezilya gibi bölgelerde bir numaralı saç bakım ürünü olarak kabul edilmektedir.
 9. Aesop ; Aesop’un kullanıcıları son derece memnun ve mutlu bir kitleyi oluşturmaktadır. Besleyici bileşenleri, kattığı parlaklık ve harika köpüren yapısı ile beraber dünya üzerinde en iyi şampuan markaları başlığı altında önemli bir yer edinmektedir.
 10. Head & Shoulders ; Dakikada 110 şişe satarak dünyanın en gözde markası olduğunu kanıtlamıştır. Şampuanın içeriğinde selenyum sülfit bulunmaktadır ve kalıcı kepek problemleri olanlar için özel olarak dizayn edilmiştir.

Etiketler:

En İyi Şampuan Markaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. AYŞE diyor ki:

  Saçım için tercihim bitkisel zigavus sarımsaklı şampuan….

Sayfa başına git