En Kolay ve Etkili Cilt Temizleme Yöntemleri

En Kolay ve Etkili Cilt Temizleme Yöntemle
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi

En Kolay ve Etkili Cilt Temizleme Yöntemleri

Cildimiz vücudumuzu dıştan sararak koruyan, iyi bakıldığında sağlıklı ve güzel görünmemizi sağlayan en değerli varlıklarımızdan bir tanesidir. Bu neden ile cilt bakımımız çok önemlidir. Kullandığımız anti-aging kremler kadar cilt temizliğimize de önem vermemiz gereklidir. Gün sonunda cilt temizliğimizi muhakkak yapmalıyız. Eğer kısıtlı vaktimiz var ise veya gün sonu yorgunluğu nedeni ile kolay ve etkili bir temizlik yapmak istiyorsak bu yazımızda bahsedilen uygulamalar ile temizliğimizi yapabiliriz. Burada en çok dikkat etmemiz gereken şey cilt tipimize uygun bir temizlik uygulamaktır. Genel olarak cilt tiplerinden bahsetmemiz gerekirse cilt tiplerini 3’ e ayırabiliriz. Kuru Cilt, Normal Cilt ve Yağlı Cilt olarak. Yazımızın devamında cilt tipinize uygun en etkili ve kolay cilt temizleme yöntemlerini bulabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Kolay ve Etkili Temizleme Yöntemi

Eğer sizde kuru bir cilt tipine sahipseniz gün içerisinde cildinizde biriken tüm kir ve yağ birikintilerinden kurtulmak için yapmanız gereken tek şey gün sonunda uyumadan önce cilt temizliğine ayıracağınız 15 dakikalık kolay bir uygulama. Bu temizlik sayesinde tüm kalıntılardan kurtulup bir sonraki gün için temiz ve parlak bir cilt ile güne başlayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey oda ısısında ki yağsız bir sütü temiz bir kaba aktardıktan sonra steril olan pamuğunuz veya makyaj temizleme pedinizi bu süte batırmak. Sonrasında saat yönünde nazik hareketler ile süte batırılmış pamuk ile yüzünüzü silmelisiniz. Bu işlem bittikten sonra 15 dakika bekleyip ılık suya batırılmış temiz pamuk veya makyaj pedi ile yüzünüzü tekrar silmelisiniz. Silme işleminden sonra tampon yaparak yüzünüzü kurulamanız yeterli olacaktır. Her gece bu şekilde 15-20 dakikanızı ayırarak cildinizi temizlediğiniz takdirde daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.Normal Ciltler İçin Kolay Ve Etkili Temizleme Yöntemi

Normal cilt tipine sahip bireylerin diğer cilt tiplerine göre daha avantajlı olduğu bir gerçektir. Şayet siz de normal bir cilt tipine sahipseniz şanslısınız. Gün sonunda yapacağınız basit birkaç temizlik işlemi ile cildinizin daha sağlıklı ve ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için size önereceğimiz bu kolay temizleme yöntemini kullanabilirsiniz. Herkesin kolaylık ile bulabileceği meyvelerden bir tanesi olan üzüm ile yapılan bu temizlik yönteminde avcunuza sığacak kadar üzümünüzün olması yeterlidir. Bir avuç üzümü ovalayarak suyunu sıkıyoruz. Çıkan suya temiz pamuk veya makyaj temizleme pedimizi batırıyoruz. Yüzümüze nazik ve saat yönündeki hareketler ile uyguluyoruz. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile temizliyoruz ve kuruluyoruz.

Yağlı Ciltler İçin Kolay Ve Etkili Temizleme Yöntemi

Yağlı bir cilt tipine sahipseniz bahsedeceğimiz bu temizleme işlemini günde 2 kez uygulamanız gerekmektedir. Öncelikle temiz bir kaba kaynatılmış sıcak suyu koyunuz. İçerisine bir avuç kurutulmuş papatya çiçeklerini ekleyip 5 dakika demlenmeye bırakınız. 5 dakika sonunda demlenen suyu süzerek içerisindeki tanelerden kurtulunuz. Temiz bir havluyu bu suya batırarak yüzünüzü nazikçe siliniz. Silme işlemi bittikten sonra dilerseniz doğal gül suyuna batırılmış pamuk ile temizliği bitirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git