En Popüler Parfümler

En Popüler Parfümler
31 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

En Popüler Parfümler

Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz ona bakalım. En başta parfüm almadan önce tene sıkılarak, parfümün tende nasıl durduğuna bakılmalıdır. Bir başkasında kokusunu beğendiğiniz parfüm sizde iyi durmaya bilir. Her insanın ten yapısı farklı olduğundan, herkeste koku farklı durur. Bunun yanı sıra tene sıkılmadan havaya ya da kapağa sıkılarak koklamakta yanlış bir yöntemdir. Kokunun teninizde bıraktığı reaksiyona göre satın almanız daha doğrudur.

Beğendiğiniz bir kokunun kalıcılığını arttırmak için o kokuyu destekleyici ürünler kullanabilirsiniz. Aynı kokunun deodorantı, vücut kremi varsa alıp kullanmanız dâhilinde koku teninizle birleşecektir. Ve siz o parfümü sıkmasanız bile buram buram o parfümden kokacaksınız. Bir başka konu ise kokunun kalıcılığıdır. Yağlı cilt tiplerinde koku daha kalıcıyken, kuru ciltlerde tam aksine kalıcılığı daha azdır.

Çiçeksi Kokular

Yoğun ve ağır olan kokular sizi rahatsız ediyorsa hafif kokulara yönelebilirsiniz. Bunun içinse çiçeksi kokular tam size göre olacaktır. En popüler parfüm içeriklerinden olan çiçeksi kokular, cildinizde temiz bir his bırakırken, ağırlık yapmayarak gün boyu sizi iyi hissettirecek. Çiçeksi kokular genellikle içerisinde orkide, gül, portakal çiçeği, yasemin vb. bulunan kokulardır. Sıcak havalarda tercih edilmesi sizi iyi hissettirecektir.

Meyveli Kokular

Hem taze hem de hafif kokuların birleşiminden hoşlanıyorsanız kesinlikle meyveli kokulara yönelmelisiniz. Yaz aylarında en popüler parfümlerden olan meyveli kokular sizi canlı hissettirecektir. İçeriği mandalina, portakal, limon, greyfurt vb. meyvelerin bulunduğu parfümler kalıcılık yönünden az olsa da gün içerisinde tazelediğinizde aynı canlılığa sizi kavuşturacaktır.Oryantal Kokular

Meyve ve çiçeksi kokulara göre daha ağır kokulardır. İçeriği tarçın, karamel, amber vb. olan notalar genellikle kış aylarında kullanılması uygun olur.

Şipre

Oryantal kokular gibi kalıcılık bakımından yüksek kokulardır. İçeriği misk, ağaç olan bu kokular odunsu koku olarak da bilinir. Şipre kokularının kullanımı genellikle erkek parfümlerinde görülür.

Peki, son zamanlarda kullanılmakta olanen popüler parfümler nelerdir?

Chanel No 5 EDP Kadın Parfümü: İçerisinde; Aldehitler, Bergamot, Liman, Portakal Çiçeği ve Ylang Ylang notaları bulunmakta.En popüler parfümler listesinin başında yer alıyor. Eğer iyi bir koku ve kalıcılığa yatırım yapmak istiyorsanız bu parfüm size göre olabilir.

Lancome Hypnose EDP Kadın Parfümü: İçerisinde; Vetiver ve Tutku Çiçeği, Vanilya, Yasemin ve Orkide notaları bulunmakta. Kalıcılığı yüksek olan bu parfüm tam bir tutku barındırıyor.

Estée Lauder Sensuous Nude EDP Kadın Parfümü: İçerisinde; Mandalina ve Karabiber,Bal, Amber ve Vanilya Çiçeği bulunan bu parfüm, zarafetin ve gücün aynı notalarda gösterilme şekli.

Bvlgari Jasmin Noir EDP Kadın Parfümü: İçerisinde; Zambak, Yasemin Özütü ve Saten Badem bulunuyor. Bu parfüm hem büyüleyici bir etkiye sahip, hem sofistike havasıyla kullananı çekici ve kadınsı yapıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git