Erkekler İçin Bıyık Sakal Bakımı

erkekler-icin-biyik-sakal-bakimi
26 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Erkekler İçin Bıyık Sakal Bakımı

Sadece kadınların bakımı değil Erkekler için bıyık sakal bakımı oldukça önemlidir. Günümüzde erkeklerin tarzını belirleyen, sakal ve bıyıklar azımsanamayacak ölçüde bir bakımı beraberinde getirmektedir. Çoğu erkek sakal ve bıyık bakımını traş olmakla yaptığını kabul etmektedir. Bu çok yanlış bir kanıdır. Sakal bakımı için gün içerisinde zaman ayırmalı ve bakımı yapılmalıdır. Saçlarda olduğu kadar bıyık ve sakallarda bakım çok önemlidir. Sağlığınızı tehlikeye sokabilecek durumların oluşabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. İyi bir şekilde kurulanmayan, bakımsız ve özen gösterilmemiş saç ve bıyıkların yol açacağı cilt sorunları sizleri oldukça üzecektir. Hem estetik hem de bakımlı bir erkek olmak yadsınamaz bir güzelliktir. Önyargılarınızdan kurtulmalı ve için bıyık sakal bakımının ne denli önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Gün içerisinde hiç zorlanmaksızın kendinize zaman ayırmalı ve bu doğrultuda saç, sakal, bıyık ve cildinize ait tüm bakımları eksiksiz bir şekilde yapmalısınız.

Şampuan Kullanmalısınız

Genellik erkeklerin sakallarını yıkamadığı ve kalıp sabun veya temizleyicilerden yararlandığını bilmekteyiz. Bu kesinlikle yanlıştır. Sakal için uygun olmayan bir ürün kullanmanız, orta kepeklenme, sakal derisi kuruması, kaşıntı ve pullanmaya neden olacaktır. Sakal ve bıyıklarınıza saçlarınıza davrandığınız gibi davranmalı ve gereken bakımı yapmalısınız. Şampuan, nemlendirici kullanmanız önemlidir. Kepek problemi var ise kepeğe karşı şampuanlar kullanabilirsiniz. Kepek sorunlarında ilk yapmanız gereken sakalınızı veya bıyığınızı ıslatmanız ve daha sonra şampuan uygulamanızdır. Durulamadan kısa bir süre önce beklemeniz gerekiyor. Durulama kısmının çok önem taşıdığını söyleyebilir. Sakal veya bıyıklarınızda şampuan kalırsa kepek problemleri doğabilir. Bu nedenle bol su ile yıkadığınızdan emin olmalısınız.



Kurutmalısınız

Kurulama konusunu hafife almamalısınız. Sakal veya bıyığınızı nemli bir şekilde bırakmanız, kireçli suyun cildinizde kurumasına ve yukarıda değindiğimiz cilt sorunlarına yol açacağını unutmamalısınız. Sakal ve bıyığınızda kalan suyu havluyla ve daha sonra saç kurutma makinesi yardımıyla iyice kurutmalısınız. Cildinizi tahriş etmemek adına sıcağın dozajını aşırı olmamak üzere iyi ayarlamalısınız.

Taramalısınız

Tarama işlemlerinde saçlarınızda olduğu gibi sakalın belli bir yönde uzaması ve kıl köklerinin eğilmesi ve bundan dolayı sakal ve bıyığınızın düzgün bir görünüm alacağını aklınızda bulundurun. Taranmayan sakal ve bıyıkların şekilsiz ve estetik olmayan bir görünüm alacağını da unutmamalısınız.

Sağlıklı Beslenmelisiniz

Sakal uzamasını sağlayacak bir gıda bulunmamasına rağmen, sağlıklı beslenme hem sakalınıza hem saçlarınıza hem de cildiniz için oldukça faydalı olacaktır. B Vitaminin kılları güçlendirdiğini ve bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Cildinizin parlaklığı ve sağlığı içinde beslenme oldukça önemlidir.

Hava Nemlendiriciler Sigortanız

Ev içerisinde kurumuş havayı nemlendirmek sağlığınıza olumlu etkileri bulunmasının yanında ciltte yaşanabilecek kurumalarında önüne geçmiş olacaksınız. Kış mevsiminde ortamdaki havanının kurumaması için aşırı sıcaklardan şiddetle kaçının. Hava nemlendirici cihazına sahipseniz hemen çalıştırın.

Etiketler:





Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git