Erkekler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir

Erkekler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir
4 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Erkekler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir

Kozmetik sektörü sadece kadınlar için çalışmıyor. Erkekler için de üretilmiş olan ürünler mevcut. Erkeklerin derisi kadınlara göre daha yağlı ve daha kalın olsa da erkeklerde de çeşitli cilt problemleri oluşabiliyor ve bakım yaparak bu problemler ile başa çıkmaları mümkün.

Tıraş Öncesi Bakım: Erkekler belli bir yaştan sonra neredeyse her gün tıraş oluyorlar. Tıraş olmak cildin ölü tabakasından kurtulmayı sağlasa da bu işlemi sık yapıldığında cildin koruyucu yüzeyi de yok oluyor ve cildin zarar görmesi kolaylaşıyor. Erkekler genellikle tıraş sonrası bakım yapmayı tercih etseler de tıraş olmadan önce yapılan bakım tıraş olmayı kolaylaştırır ve ciltte daha az yara ve kesik olmasını sağlar. Tıraş olmadan önce cilt tipinize uygun nemlendirici bir krem sürmek ve cildin kremi emmesini beklemek gerekiyor. Böylece tıraş sonrasında oluşacak olan tahriş problemlerini önlemiş olursunuz. Ayrıca, tıraş öncesi yüzünüzü sıcak su ile yıkayarak gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Tıraş Sonrası Bakım: Tıraş olduktan sonra nemlendirici veya cildi rahatlatan losyonlar kullanarak kızarıklığı önleyebilirsiniz. Alkol içeren tıraş sonrası ürünlerinden uzak durmaya çalışın. Alkol cildin kurumasına ve kızarıklık oluşmasına sebep olacaktır. Cildinizin tıraştan sonra mikroplara karşı korumak istiyorsanız doğru tıraş bıçağı seçerek cildinizin kanamasını önleyin.Gözler İçin Bakım: Erkekler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir? Dediğimizde aklınıza sadece tıraş öncesi ve sonrası bakım gelmesin. Erkekler de göz altında torba, morluk ve kaz ayağı problemleri yaşarlar. Sabah kalktığınızda gözlerinize yaklaşık 3-4 dakika kadar buz koyarak morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. Göz çevresinde oluşan kaz ayağı dediğimiz kırışıklıklara karşı koymak için göz çevresi için üretilen ürünlerden edinin. Günde bir kere uygulamanız yeterli olacak ve sizi kaz ayaklarından koruyacaktır. Tıraş olduktan ve rahatlatıcı losyonunuzu kullandıktan sonra mutlaka yüzünüze nemlendirici sürün. Eğer kuru bil cilde sahipseniz sabundan uzak durmanız gerekiyor. Sabunun cildi kurutma etkisi vardır ve bu cildinizde kötü bir görünüme sebep olur. Bunun yerine cilt tipinize uygun olan bir temizleyiciyi tercih edebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra nemlendirici sürerek cildinizi koruyabilirsiniz.

Mutlaka Güneş Koruyucu Krem Kullanın: Erkekler İçin En İyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir? Sorusunun cevaplarından bir tanesi de güneş kremi. Güneşe maruz kalmak cildi hassaslaştırır ve kızarıklıklara sebep olur. Bu yüzden dışarı çıkmadan önce mutlaka yüzünüze güneş ışınlarına karşı koruyucu özelliği olan kremlerden sürün. Cildiniz hassas ise yüksek faktörlü koruyucuları seçmeniz daha iyi olacaktır.

Sivilce ve Siyah Noktalara Meydan Okuyun: Eğer sivilce problemi yaşıyorsanız tıraş sonrasında cildiniz iltihap kapabilir. Bu yüzden mutlaka yatıştırıcı jeller veya losyonlar kullanın. Siyah nokta problemi için ise cildinize haftada bir kere peeling yapmak veya siyah nokta bantlarından kullanmak doğru olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git