Estetiğin Yeni Modası: 3 Nokta Yöntemi

Estetiğin Yeni Modası
15 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Estetik kaygılarla baş edebilmek amacıyla gün geçtikçe bir çok yöntem çıkıyor. Bu yöntemlerden biri olan 3 nokta yöntemi yüzdeki sarkmalar, kırışıklıklar için savaşan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.  Ameliyattan korkanlar ve ameliyatsız bir yöntem tercih edenler için oldukça tercih edilesi oluyor. Bu yöntem 40 ülkede 1200 doktor tarafından daha önceden uygulanıyordu. Artık Türkiye’de de uygulamaya başlanılan bu yöntemin oldukça yoğun talep aldığını söylemek gerekiyor. Nitekim çok kısa sürede uzun vadelik bir etki vaat ediyor ve bu durum bu konuda sıkıntı yaşayanları cezp ediyor. Şimdilerde oldukça popüler olan bu yöntemin uygulanışının oldukça kolay olduğu biliniyor.

3 Nokta Yöntemi Nasıl Uygulanıyor ?

Yüzün ve boyun bölgesinde zaman içinde esnekliğini kaybetmiş cilt sarkmaya başlıyor. 3 nokta yöntemi uygulanacak bölgede farklı 3 noktadan yapılan bir yöntem. Bu durum da onu diğerlerinden ayıran bir uygulama olmasına neden oluyor. Cilt altında bulunan dokuya giriliyor ve ipler 2 tarafa yerleştiriliyor. Bu ipler bünyesinde cilde esneklik veren kolajen barındırıyor. Bu sayede cildin altında eksilen kolajen miktarı artırılıyor. Kolajen dokularının güçlenmesi ile cilt dolgunluk ve esneklik kazanıyor. Aynı zamanda cilde ışıltıda kazandırıyor. Verilen kolajen yardımıyla cilt gerginleşiyor ve kırışıklık ile sarkmalarda azalma görülüyor. Cilt verilen kolajen yardımıyla kendi nemini de üretmeye başlıyor. Bu sayede kırışıklık oluşumu yavaşlıyor.Kimler Bu Yöntemi Uygulayabilir?

Bu yöntemin geliştirilme ve uygulanma amacı sarkıklara ve yaşlanma belirtilerine son vermek olduğundan dolayı gençler tarafından kullanımı tavsiye edilen bir durum değil. Genellikle sarkma durumları 30 yaş ve üstünde kendini göstermeye başladığı için bu yaş gruplarının kullanımına çok daha uygun bir yöntem oluyor. Etki ettiği sonucu daha iyi hissedebilmek için de 30 yaş üstü olmak avantaj oluyor.

30 yaş ve üstü kişilerde oluşan elastikiyet ve lifting problemi sarkmaların nedenleri arasında yer alıyor. Uygulaması cerrahi bir operasyon gerektirmiyor. Bu nedenle ameliyattan korkan kişiler için önerilen yöntemler arasında yer alıyor. Daha önce de bahsettiğimiz kolajen içerikli olan ve cildin altına yerleştirilen iplerin belli bir sürede erime özelliği var. Eriyen ipler ile ciltte kolajen bir doku kalıyor. Bu sayede çok kısa bir sürede etkisi görülebiliyor.

3 Nokta Yönteminin Kalıcılığı Ne Kadardır?

3 nokta yöntemi ile 3 farklı noktaya uygulanan kolajen doku sentezi cilde ışıltı ve esneklik veriyor bu yöntemin uygulanış süresi 30 dakika olarak biliniyor. 30 dakikalık bir uygulamanın etkisi ise ciltte 2 ila 3 yıla kadar kalıyor. Tabi kalıcılığının süresi kişiden kişiye değişebiliyor. Bol su içmek bu anlamda önemini koruyor. Bu yöntemi uygulamak isteyen kişilerin her şeyden önce bir doktora danışmaları önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git