Estetik Yaptırmak İsteyenler İçin En Doğru Yaş Aralığı?

Estetik Yaptırmak İsteyenler İçin En Doğru Yaş Aralığı
17 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Estetik konusunda kemik ve vücut yapısının belli bir olgunluğa gelmesi oldukça önemli bir durum. Ameliyatsız yöntemler ile cerrahi yöntemler arasında bu anlamda oldukça fark var. Daha ağır yöntemler için kişilerin belli bir yaşta olması beklenebiliyor. Fakat sadece güzelleşmek için estetik operasyonlar tercih edilmiyor. Tıbbi gereklilikler ile de estetik operasyonlar zorunlu olarak yapılabiliyor. Örneğin kulağında sıkıntı yaşayan çocuklar için okul öncesi ameliyat olumlu sonuç doğuruyor. Yaşıtları gibi duyamayan çocukların psikolojik olarak sıkıntı çekmemesi adına bu tarz ameliyatlara yönelme durumları olabiliyor. Bir başka örnek olarak doğuştan gelen 6 parmaklı doğmak gibi durumlarda da estetik operasyonlar tercih edilebiliyor.

16-18 yaşında Yapılan Estetik Ameliyatlar

Bu dönemin ergenlik dönemi olması nedeniyle çoğu genç kendini beğenmeme nedenleri ile doktorun yolunu tutuyor. Özellikle akne tedavilerinde ilaç dışında estetik operasyonlar da tercih edilebiliyor.

18 yaşından sonra aşırı meme büyümesi durumundaki genç kızlara meme operasyonları uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu genç kızın buna ruhsal olarak hazırlıklı olup olmadığıdır. Bu aşamada mutlaka psikiyatriden yardım alınmaktadır. Bir başka bilinmesi gereken konu ise 18 yaşından küçüklere yapılacak operasyonlar için veli izninin mutlaka alınması gerekliliği konusudur.

Botoks ve Dolgu UygulamasıCildin yaş durumuna göre bir takım operasyonlardan alınan sonuçlar değişebiliyor. Örneğin 40 yaşında botoks, dolgu ve yağ enjeksiyonu yapan hastaların sonuçları iyi olurken ve hasta sonuçtan memnun olurken, 50 yaşında bir hastaya aynı operasyonlar uygulandığında mutlu olamıyor ve istenilen sonuç elde edilemiyor. Cildinin yapısının iyi durumda olması gerekiyor bu işlemler için. Sadece bir kişi 50 yaşında ve sarkıklık ile kırışıklık yaşıyor diye estetik operasyona almak asla doğru bir davranış olmuyor. Bu nedenle aslında botoks ve dolgu gibi uygulamalarda kişilerin cilt yapısının durumu yaşa bağlı olarak önemli oluyor.

Göğüs Estetiği İçin İdeal Yaşlar

Göğüs ile ilgili her türlü işlem 18 yaş sonrası yapılabilmektedir. En çok merak edilen konu emzirmeye olan etkisidir. Fakat silikon göğüs arkasına yerleştirilir ve bu annelerin bebeklerini emzirmesi için engel teşkil etmemektedir. Ayrıca hali hazırda büyük göğse sahip kadınlar emzirme ve doğum sonrası çok sıkıntı yaşıyor. Sırt ağrılarına neden olan büyük göğüs problemi estetik dışında sağlık adına yapılan bir operasyon oluyor.

Burun Estetiği İçin İdeal Yaşlar

Burun için kemiğin ve kıkırdağın gelişimini tamamlamış olması oldukça önemli bir durum. Gelişimini tamamlamadan yapılan ameliyatlar uzun vadede istenmeyen durumlara neden olabiliyor. Bu nedenle burun için ideal yaşın 18 ve üstü olduğunu ifade eden doktorlar kişilerin solunum problemi varsa bu yaşın daha aşağıya çekilebileceğini söylüyor. Yalnızca burun ucu müdahalesi diye bilinen “minimal invaziv“ işlemi için ise kemiğin gelişmesini beklemek durumu olmuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git