Etkili Dudak Makyajı

Etkili Dudak Makyajı
17 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Etkili Dudak Makyajı

Genelde göz makyajına ağırlık vermeyen bayanlar dikkatleri dudaklarına çekmek ister. Böyle durumlarda etkili dudak makyajı yapılırsa istenen hedefe ulaşılabilinmektedir. Özellikle küçük dudaklara sahip bayanlar dudaklarını büyüterek etkili olmaya çalışırlar. Dudak büyütme işlemi için ameliyat olup bıçak atına yatmaya da gerek yok üstelik. Tamamen elde bulunan makyaj malzemeleri ve kolay ulaşılabilinir ürünlerle dudaklar büyütülebilir veya etkili dudak makyajı yapılabilir. Dudak makyajı yoğun olunca göz makyajına, göz makyajı yoğun olunca da dudak makyajına önem verilir. Fakat küçük dudaklara sahip olan hanımlar her ikisine de önem vermektedirler. Dolgun ve etkili bir dudaklara sahip olmak için estetik ameliyata lüzum yoktur. Adımlar doğru uygulandığında etkili dudak makyajı elde edilmiş ve dikkatleri dudaklara çekme işlemi başarıyla sonuçlanmış demektir.

Dolgun ve Etkili Bir Dudak Makyajı İçin Hangi Adımlar İzlenir?:  • Etkili dudak makyajı ile dolgun dudaklara sahip olmak isteyen bayanların izlemesi gereken adımlardan ilki dudakları bir fondöten ile renksiz hale getirme işlemidir.
  • İkinci adımda ise cilt ile aynı renge sahip olan dudakların çevresine dudak kalemi yardımıyla kontur çekilmelidir. Fakat dudağın çok fazla üzerinden çekilmemesi gereklidir. Dudağın fazla abartılacak derece üzerinde çekilen kontur çizgisi çirkin bir görüntü oluşturacaktır. O yüzden çizgiyi fazla abartmamak gereklidir. Dolgun ve etkili dudaklara sahip olmak için koyu renkli rujlar yerine açık renkli rujlar tercik edilmelidir. Dudak çevresine kontur çekmek için, dudağa sürülecek olarak rujun renginden bir veya iki tık koyu olan bir kalem kullanılması daha doğru olacaktır.
  • Daha sonra dudak fırçası ile çekilen konturun rötuşları yapılır.
  • Açık renkte olacak şekilde sürmeye karar verilen ruj dudaklara sürülür ve bir fırça yardımı ile düzeltilir. Şimdi dudakların görüntüsü kontur çizgisi ile birleştiğinden dolayı hafif bir büyüme gösterecektir.
  • Ruju dudaklara sürme ve dudak fırçası ile düzeltilme işleminden sonra, dudakların orta kalan kısmına hafif bir parlatıcı sürülmelidir. Yalnız dudak parlatıcısını yan taraflara doğru sürmemek gereklidir. Çünkü; yan taraflara doğru uzatılarak sürülen dudak parlatıcısı dolgunluk etkisini azaltacaktır.

Zaten büyük ve dolgun görünüme sahip olan dudaklar etkileyiciliğini arttırmak adına göz makyajı ile uyumlu bir ruj sürülerek makyaj tamamlanır. Örneğin; gri ve siyah katmanlar olarak sürülen farın üzerine kuruğu uzun olmayacak derecede bir eyeiliner çekilerek maskara sürülür, kahverengi allık ile desteklenen yüz makyajına bordo, koyu kahverengi veya mat kırmızı renklerde ruj sürülerek etkileyici bir dudak makyajına sahip olunabilir. Koyu renkler kullanılmadan etkileyici bir dudak makyajı yapılmak isteniyorsa eğer, tekrar bir dudak kalemi ile üst dudak çizgisine kontur çekilerek belirginleştirilir veya sivriltilir. Ardından tekrar dudak fırçası yardımı ile karar verilen renkteki ruj dudağa sürülür. Görünümünün etkileyiciliği için her dudak makyajından önce dudağın rengi cilt rengi ile aynı olmalıdır. Yani yüze sürülen fondöten dudaklara da sürülerek renk eşitlenmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git