Ev Yapımı Maskeler İle Cildiniz Işıldasın

Ev Yapımı Maskeler İle Cildiniz Işıldasın
28 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Ev Yapımı Maskeler İle Cildiniz Işıldasın

Sağlıklı bir cildin kendi ışıltısı ile parlaması için gereken ilk şart temiz olmasıdır. Cildinize günlük temizlik yapmazsanız hücreler kendini yenileyemez ve adeta size küsmüşçesine zamanla ışıltısını yitirir, mat ve cansız bir hal alır. Bunun önüne geçmek için cildinizi her gün cilt tipinize uygun bir makyaj temizleme sütü ya jeli ile temizlemeli, ardından da alkolü az hafif bir tonik ile bakım yapmalısınız. Bunlar yüzeydeki kirlerin giderilmesi için günlük olarak uygulandığı takdirde yeterli olacaktır. Ancak cildin daha derinindeki kir arındırıcı maske ve peeling ile bakım yapmanız şart. Bunun için piyasada çok sayıda yer alan kozmetik ve dermatolojik üründen yararlanabilirsiniz. Ancak kimyasal zararları en aza indirilmiş organik ürünlere karşı bile bazı ciltler reaksiyon gösterir. Böyle bir durum yaşıyorsanız ya da başka bir sebeple bu ürünleri kullanmaktan kaçınıyorsanız evde kendi maske ve peelinglerinizi yapabilirsiniz. Marketlerden ve aktarlardan temin edebileceğiniz ürünler ile kolay ve pratik şekilde yaptığınız maskeler ile cildinize eski ışıltısını geri kazandırmak çok kolay. Balla Kendi Maskenizi Yapın

İhtiyacınıza göre çeşit çeşit hazırlayabileceğiniz bu maskeler sıkılaştırmadan arındırmaya kadar pek çok etki gösterir. Düzenli kullanımda cildinizdeki değişiklikleri sadece sizin değil çevrenizdeki herkesin fark edebileceği bu maskelerden en pratik olanı bal ve yoğurt ile yapılanıdır. Küçük bir kâse bal içine kattığınız 1-2 tatlı kaşığı bal ile arındırıcı ve tazeleyici maskenizi yapabilirsiniz. Yüzünüze sürülebilir bir kıvama gelene kadar bal ile yoğurdu karıştırın. Daha sonra bir fırça yardımı ile karışımı yüzünüze sürün. Ortalama 20 dakika bekledikten sonra maske soyar gibi soyun ve ardından ılık su ile hafifçe yüzünüzü temizleyin. Bu karışımı peeling olarak kullanmak isterseniz işine 1 çay kaşığı esmer şeker katarak da uygulayabilirsiniz. Haftada iki kere uygulamanız halinde cilt tonunuzdaki eşitlik ve hafiflik oldukça hoşunuza gidecek.

Yulaf ve Yoğurt İle Bebeksi His

Yoğurt anti bakteriyel özellik taşıdığından cilt için kullanılabilecek en doğal ve mucizevî gıdadır. Yoğurdu, 1 avuç yulaf ve iki damla papatya yağı ekleyerek nemlendirici ve yumuşatıcı harika bir yoğurt maskesi elde edebilirsiniz. Malzemeleri küçük bir kap içinde iyice karıştırmadan önce yulafı rondoda ya da havanda biraz ezebilirsiniz. Daha sonra tüm malzemeleri karıştırıp yine maske gibi uygulanacak bir kıvama geldiğinde dairesel hareketler ile yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Biraz bekledikten sonra yavaşça soyarak maskeyi yüzünüzden temizleyin. Ardından yüzünüzü pamuğa batırılmış bir parça süt ya da ılık su ile temizleyebilirsiniz. Haftada bir ya da iki kez uygulayarak yüzünüzdeki yumuşaklığı ve bebeksi hissi fark edeceksiniz. Yediğimiz gıdalarla tamamen doğal şekilde hazırlayacağınız bu maskeler sayesinde kozmetik ürünler kullanmadan cildiniz kendi doğal ışıltısına ve parlaklığına kavuşabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git