Evde Doğal Makyaj Ürünleri Hazırlama

Evde Doğal Makyaj Ürünleri Hazırlama
16 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Evde Doğal Makyaj Ürünleri Hazırlama

Makyaj ürünleri pahalı olabilir, ama basit, ucuz malzemeler kullanarak evde doğal makyaj ürünleri yapmak mümkündür. Piyasada ticari makyaj ürünleri yerine doğal malzemelerle yapılmış ev yapımı makyaj ürünleriniz cilt için daha iyi olabilir. Kimyasallar içermeyeceği için makyaj yaparken bile cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Birçok bayanın kendi mutfağında aslında göz farı, ruj ve dudak parlatıcısı bulunur.

Göz Makyajı İçin Far

Toz gıda boyası far yapmak için idealdir. Bebek pudrası veya mısır nişastası ile karıştırarak kullanılabilir. Toz yerine kremsi bir kıvamda olmasını isterseniz vazelin ile karıştırabilirsiniz ve E vitaminli bir far elde edebilirsiniz. Uzmanlar toz şeklinde kullanmak yerine vazelin ile karıştırarak göz kapaklarına uygulanmasını daha uygun görmektedir. Bunun dışında kakao ve krem karışımını da gölge oluşturmak için gözlere uygulanabilir.

Dudak Makyajı İçin Ruj – Parlatıcı

Dudakları renklendirmek için evde doğal makyaj ürünleri hazırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için birçok yol vardır. Pancar suyu ruj için kullanılabilir ve aynı zamanda, kırmızı ya da pembe jelatin ve toz şeklinde satılan içecek karışımları ile de dudaklar renklendirilebilir.  Bunun için bu toz malzemeyi tek başına kullanmak yerine dudak balmınız ile karıştırabilirsiniz. Aynı zamanda vazelin ile de karıştırılabilir.Yaban mersini, kızılcık, ahududu gibi leke bırakan koyu çilek türlerinden de dudak makyajı için yararlanabilirsiniz.  Bir renklendirici madde olmadan vazelin ya da E vitamini kapsülün içine bu meyvelerden bir ya da birkaç tanesi parçalara ayırarak koyabilirsiniz. Bu hem renkli hem de parlak bir görünüm sağlar ancak kısa sürede bozulabilir. Doğal bir parlatıcı isterseniz erimiş balmumu içine biraz ayçiçeği yağı ekleyebilirsiniz. Bu karışımın içine toz allık katarak da renklendirme sağlayabilirsiniz.

Yanaklar İçin Pudra

Pudra yapmak için mısır nişastası ve patates nişastası kullanabilirsiniz. İkisinden de eşit miktarda karıştırabilir ve az miktarda tarçın ekleyerek cilde parlak ve sağlıklı bir görünüm verebilirsiniz. Aynı kombinasyon içine kakao ekleyerek daha koyu bir renk elde edebilirsiniz. Mısır nişastası ve patates nişastası içine pembe ya da kırmızı far karıştırdığınızda da allık elde edebilirsiniz.

Doğal Makyaj İçin Mika Tozu

Evde doğal makyaj ürünleri hazırlamak isteyenler mika tozu satın alabilir. Bu el ve kozmetikte kullanım için üretilen taşın ince öğütülmüş şeklidir. Çok yönlü olan bu mineral toz akla gelebilecek her renk ile uyum sağlar. Allık, pudra, göz farı yapımında kullanılabilir ve tek başına da kullanım alanı çoktur. Örneğin porselen gibi bir makyaj için nemlendiriciden sonra yüze uygulanabilir ve astar şeklinde kullanılabilir. Mika tozu aynı zamanda rimel yapmak için aloe vera jel veya vazelin ile karıştırılarak da kullanılır. Kendi makyaj ürünlerinizi kendiniz yaparak farklı ve naturel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git