Evde Dudak Balmı Yapımı

Evde Dudak Balmı Yapımı
5 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Evde Dudak Balmı Yapımı

Özellikle kış aylarında yanımızdan ayırmayı hayal bile edemediğimiz dudak kremleri kadınlar için çok önemli. Kış aylarında soğuktan çatlayan ve kuruyan dudaklar hepimizin sorunu ve çözüm olarak da yanımızda taşıdığımız dudak kremlerini sürekli olarak dudaklarımıza süreriz. Birçok kozmetik mağazasında birçok markanın ürünlerine denk geliyoruz. Renk renk ve birçok çeşitte aromaya sahip bu tarz dudak nemlendiricilerini bulmak kolay. Fakat artık kendi dudak kreminizi kendiniz yapmak istiyorsanız. Evde kolay bir şekilde kendi balmınızı yapıp kullanabilirsiniz. Evde dudak balmı yapımı tarifi aşağıda birkaç şekilde verilmiştir.

Vazelin İle Evde Balm Yapımı

Evde dudak balmı yapımı için ilk tarifimiz.

Malzemeler;

  • Boş bir krem ya da ruj kutusu
  • Yetecek kadar vazelin
  • İstediğiniz kadar esans yağı

Hazırlanışı;

Boşalttığınız krem ya da ruj kutusunu iyice temizleyin. Eğer ruj kutusu kullanıyorsanız çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra ihtiyacınız kadar vazelini avucunuza aldıktan sonra istediğiniz bir esans yağından biraz damlatın ve ardından vazelini avucunuzun içerisinde yoğurun. Yoğurma işlemini esans ve vazelin tamamen birleşip esansınızın kokusu vazeline geçinceye kadar devam ettirin. Elde ettiğiniz karışımı krem ya da ruj kutunuzun içerisine dikkatli bir şekilde doldurun. Karışımı bir gün buzdolabının buzluk kısmında bekletin. Ertesi gün balmınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı İle Balm Yapımı

Evde dudak balmı yapımı tariflerinin ikincisiMalzemeler;

  • Katı Hindistancevizi yağı (6 çay kaşığı)
  • Rendelenmiş balmumu (3 çay kaşığı)
  • Bal (1 çay kaşığı)
  • İsteğe bağlı olarak nar suyu ya da esans yağı

Yapılışı;

İlk olarak katı haldeki hindistancevizi yağı ile balmumunu buhar yardımı ile eritin. Bu iki malzeme tam olarak eriyince içerisine nar suyu ya da esans yağını da ekleyin. Eğer esans yağı değil de nar suyu kullanıyorsanız karıştırmak biraz daha zor olacaktır. Bunun için bir çırpıcıdan yardım alabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı uygun gördüğünüz boş bir kaba boşaltın. Malzemeleri karıştırırken oluşan köpükleri kaplara boşaltmadan önce temizlemeye özen gösterin. Eğer dudak balmınıza renk vermek istiyorsanız sevdiğiniz renkte bir rujunuzdan küçük bir parça karışımın hazırlanması aşamasında ekleyebilirsiniz.

Portakal Esanslı Dudak Balmı

Evde dudak balmı yapımı tariflerimizin sonuncusu.

Malzemeler;

  • Vazelin (1 buçuk çay kaşığı)
  • Küçük bir mum
  • Portakal yağı

1 buçuk çay kaşığı vazelini bir yemek kaşığının üzerine koyun. Hazırlayacağınız dudak balmına renk vermek isterseniz bir parça ruj ya da biraz toz far kullanabilirsiniz. Malzemeleri yakmayacak şekilde mumu yakarak kaşığı mumun üzerinde tutun ve malzemelerin erimesini sağlayın. Ardından birkaç damla portakal yağını kaşığa damlatın. Bütün malzemeleri güzel bir sonuç almak için iyi bir şekilde karıştırın. Son olarak işlem bittiğinde karışımı istediğiniz bir kaba boşaltıp buzluğa koyun bir süre beklettikten sonra kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git