Evde Makyaj Temizleyici Yapımı

Evde Makyaj Temizleyici Yapımı
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Evde Makyaj Temizleyici Yapımı

Makyaj malzemeleri kadar makyaj temizleyicilerde oldukça zararlı. Sonuçta kimyasal madde içeren hiç birşey masum sayılmaz. Bu yüzden makyaj malzemelerine ve temizleyici losyonlara pek güvenemiyoruz. Açıkçası makyaj yaptıktan sonrası temizlemekte bir hayli zor geliyor. Makyajın yüzümüzden çıkması da ayrı bir çile zaten. İster makyaj temizleyici, ister ıslak mendil, isterseniz sabunla yıkayın su geçirmeyen makyaj malzemesi ise size bütün yolları denetiyor. Ama ne olursa olsun makyaj malzemelerinden vazgeçemiyoruz. İyi bir makyaj temizleyicisinin çıkacağı yönünden hep bir umudumuz var. Makyaj temizleme yöntemlerinin fazlalığı ise açıkça söylemek gerekirse hepsini deneyemiyoruz.  Evde makyaj temizleyici yapanlar da oldukça fazla. Size kısa ve öz şekilde makyaj temizleme yöntemlerinden bahsedeceğim.

Makyaj Temizleme Yöntemleri  • Vazelin içinde bulundurduğu nemlendirici ve temizleyicinin kuvvetiyle makyaj malzemelerinin düşmanı diyebiliriz. Vazelinden bir miktar alıp makyaj temizleme pamuğuna ya da pedine sürüyoruz. Makyaj malzemesinin bulunduğu yere tek yöne hareket ettirerek siliyoruz. Makyaj temizleme pamuğu kirlendiğinde yeni bir pamuğa vazelin uygulayıp vücudumuzdaki makyajı tamamen siliyoruz. Vazelinin artılarından biri de hem makyajı silip hem de yüzü nemlendirmesi. Vazelini her makyajınızdan sonra makyaj olan yeri temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu arada vazelinin doğal olanı olursa makyajı silmeniz daha kolay olur.
  • Bebek yağı da içinde olan doğal yağlardan dolayı makyaj malzemelerini temizlemek bir avantaj oluyor. Bebek yağını pamuğa döküp yüzünüze uygulayın. Ama dikkat edin gözünüzün içerisine kaçmasın. Bebek yağı daha çok yüzdeki makyajı temizlemeye yöneliktir. Göz makyajınızı da silebilirsiniz ama gözünüzün içine kaçırırsanız gözünüzün mikrop kapmasına ya da yanmasına sebep olursunuz. Allıklarınızı kaş farınızı, göz farınızı, rujunuzu ve konturlerinizi bebek yağı ile silmeniz bir avantaj olacaktır. Hele de kuru ciltliler için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Makyaj temizleyici yapımı
  • Aloe Vera’nın şimdiye kadar yanıkları ve yaraları çabuk iyileştirdiğini duymuşsunuzdur. Ama bu sefer yanıklarda değil de makyaj temizleme de kullanacağız. Aloe Vera’nın çabuk iyileştirme gibi bir artısı olduğu için hem makyajınızı temizleyip hem de sivilce ya da yüzde yaralarınız varsa onların iyileşmesi için kullanabilirsiniz. Aloe Vera’lı , makyaj temizleyicisini uyguladığınız gibi pamuğa sürüp sonra yüzünüze sürmüyorsunuz. İlk olarak direk makyaj olan bölgeye Aleo Vera’yı yediriyoruz. Çıkan makyaj malzemesi artıklarını pamuk ile yüzümüzden siliyoruz. En son da yüzümüzü bol suyla iyice duruluyoruz. Bu işlemi istediğiniz sıklıkla tekrarlayabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı içinde bulundurduğu mikrop kırıcı özelliği ile makyaj bulunan yeri pamuk ve Hindistan cevizi yağı ile sildiğinizde hijyenik bir şekilde temizler. Hindistan cevizi yağını bir çok yüz maskesinde görmekte mümkündür.
  • Zeytinyağı da yukarı da bahsettiğimiz bir çok yağ gibi temizleyici ve nemlendirici özelliğe sahiptir. Yüzünüzü makyajdan arındırırken bir yandan da nemlendirir ve vitamin verir. Zeytinyağını isterseniz elinizle direk yüzünüze isterseniz pamuğa döküp yüzünüzü pamukla temizleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git