Evde Peeling Nasıl Yapılır?

evde-peeling-tarifleri
25 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Hanımlar uygulamanız gereken peeling işlemi için bir sürü parayı güzellik merkezlerine ödemenize gerek yok. Bugün size anlatacağım güzellik sırları ile evinizde kolayca masrafsızca bunu yapabileceksiniz.

Peeling ile cilt ölü hücrelerden, kirlerden, siyah noktalardan arındırılır. Cildin hava almasını sağlayan bu işlem ile daha güzel daha parlak bir cilt elde etmek çok kolay. Evde bunu uygulayarak gereksiz zararlı kimyasal ürünlerden korunmuş olursunuz. Ayrıca para da ödememiş olursunuz.

Biz hamarat ev hanımları peelingi de en iyi şekilde başarabiliriz. Tabi ki çeşitli peeling işlem yolları var. Size en rahat ve en maliyetsiz olanlarını anlatacağım. Öncelikle peeling neden yapılmalıdır sorusunun cevabını vererek başlayalım.

Peeling Neden Yapılmalıdır?

  • Cildin ölü deriden kurtulması
  • Cildin hava alması
  • Siyah noktaların gitmesi
  • Sivilce akne izlerinin yok olması
  • Cildin daha pürüzsüz daha temiz olması
  • Cilt bakımınız için


Evde Peeling Yapma Yöntemleri;

Kahve ile güzelleşmek çok kolay

Kahve, yoğun kafein içeren bir üründür. Kahve ile mükemmel bir cilde ulaşmak çok kolay. Kahve, cilt içerisine hızlı nüfus etmesi için zeytinyağı ile kullanılır. Bir kaşık zeytinyağı ile bir kaşık kahve karıştırılır. Ciltte 15 dakika bekletilir. Sonra tüm cilt (göz çevresi hariç) sürülür. Yıkandıktan sonraki değişim sizi şoke edecektir. Siyah noktalara, sivilce akne lekelerine son verecek peeling gördüğünüz gibi oldukça rahat. Ayrıca kahve cilde zarar vermek bir yana zeytinyağının cilde hızlı emilmesini sağlar ve mükemmel bir cilt bakım ürünüdür.

Bal ve limon kürü

Bal ile limon karıştırılıp cilde sürülür. Cilt ,  peeling yapılarak hem temizlenmiş olur hem de balın etkisi ile cilt onarılmış olur. Bu onarım ile cildinizi korumak altın bir tavsiye niteliğindedir.

Doğal Yüz Peeling Tarifleri başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git