Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır
18 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Saç stilinizi değiştirmek bazen ruh halinizi genel olarak da fiziksel görünüşünüzü değiştirebilir. Saç, insanda önemli bir etkiye sahiptir.Saç stiliniz, insanların size bakış açısını bile değiştirebilir. Saçınızı kestirmeniz size bağlıdır. Eğer saçlarınızın uçlarında fazlasıyla kırık ve yıpranmış bir görünüm varsa saçlarınızı kestirmek sizin için daha sağlıklı olabilir, ya da yıllardır aynı saç stilini kullanmaktan sıkıldıysanız, saçınızı kestirmek sizde yeni bir hava oluşturabilir. Saçlarınızı kestirmek istiyorsanız tabi ki kuaför ve güzellik salonlarını tavsiye ediyoruz, fakat ” Ben saçlarımı kimseye dokundurmam” diyenlerdenseniz eğer evde saç kesimi nasıl yapılır  diye merak ediyorsanız, makalemizi dikkatlice okumanızı öneriyoruz. Evde saç kesimine dikkat edilecek önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalara dikkat etmezseniz eğer kocaman bir hayal kırıklığına uğrayabilir, ya da saçınızın kötü görünümünden dolayı dışarı bile çıkmak istemeyebilirsiniz. Her soruda  olduğu gibi evde saç kesimi nasıl yapılır  sorusuna da doğru ve pratik teknikler vererek, sizlere evde nasıl saç kesiminin yapılacağını açıkça anlatacağız.

  • Evde saç kesimi nasıl yapılır?


Saçınızı kestirmeye kesin bir karar verdikten sonra, saçınızı güzelce şampuanla tertemiz yıkıyorsunuz ve saç bakım kreminide saçınıza sürerek kısa bir süre beklemeniz gerekiyor. Daha sonra elinize fön makinesini alarak saçlarınıza fön çekiyorsunuz, fön çektiğiniz için saçlarınız dümdüz oluyor ve hepsi aynı hizaya geliyor, böylece daha orantılı ve düzgün saç kesimleri yapabileceksiniz. Sonra saçınızı at kuyruğu tarzında toplayın ve omuz hizalarında göre iki eşit parçaya tarak yardımı veya el ile ayırmalısınız. İkiye ayırdığınız saç tutumlarından parmak kalınlığında bir tutam alın ve makası avucunuzun içine gelecek bir şekilde tutun ve az az kesin. İlk olarak kırılmış saç uçlarınızı kesmek istiyorsanız, tarak yardımı kullanmanız gerekebilir, ayrıca makası her zaman dik tutmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Saçlarınızı yana ayırarak yukarıdan aşağıya doğru kesin. Evde saç kesimi nasıl yapılır  sorusunun cevabı bu kadar basit ve açıktır.Şimdi farklı stillerinize göre saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

  • Farklı Saç Stilleri ile Tarzını Yarat

Saçınızı istediğiniz gibi kestiniz, fakat daha farklı bir tarz oluşturmak isterseniz bu makalemizi okuyarak size yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Eğer kahkülünüzün olmasını istiyorsanız, saçınızı öne atarak önlerini aynı boyda, kenarlarını ise ön taraflara göre biraz daha uzun keserek, istediğiniz kahküle sahip olabilirsiniz.Ya da saçlarınızı düzleştirerek  “pırasa” olarak isimlendirilen saç stiline sahip olabilirsiniz. Eğer klasik stilleri sevmiyorum diyorsanız, saçlarınıza maşa yaparak çılgın kıvrımlar oluşturabilirsiniz. Ya da akşam lüks bir yerde davetli iseniz, kıyafete karar verip saçınızın şekline karar vermediyseniz size tavsiyemiz; küçük ve dağınık bir topuzdan yana olacaktır elbette.Dağınık derken, yanlarından hafif çıkmış tel tel dökülen saçlardan bahsediyoruz.Son olarak, saçınızın güzelliğinizde büyük paya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git