Evde Şampuan Yapımı

evde-sampuan-yapimi
4 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Evde Şampuan Yapımı

Şampuanlarınızın kalitesinden zaman zaman memnun kalmadığınız oluyor. Zaman zaman bu şampuanların saçlarınıza zarar verdiğini düşünüyor ve kendinize alternatifler üretmeye çalışıyorsunuz. Şampuanlarınız saçınız için son derece önemli bir faktör. Şampuan seçimlerinizde daima kendi saçınızın durumuna göre bir seçimde bulunmalısınız. Eğer saçlarınız kepekliyse, kepeğe engel olan şampuanlar sizin için en en uygun şampuanlar olacaktır. Bunun gibi birçok örnek daha var. Kuru, yağlı, düz, kıvırcık gibi saç türleri için de üretilen şampuanlar piyasada bulunmaktadır. Ancak bu şampuanlardan fayda göremeyen insan sayısı hatrı sayılır derecede çoktur. Bu duruma engel olmak için şampanını kendi üreten insanlar bulunmaktadır. Kendi saç yapısına bağlı olarak üretilen bu şampuanlar tamamen kişinin saçı için tasarlandığından besleyici ve onarım sağlayabilen özelliklerdedir. Tamamen bitkisel olması da cabası ve artı bir faktördür. İçerisinde hiçbir kimyasalı barındırmayan bu şampuanlar, saçınıza hiçbir zarar vermez. Bu açıdan evde şampuan yapımı son derece tercih edilen, sağlıklı bir faktör olarak karşımıza çıkmakta. Bu yöntemi kullanarak birçok insan dışarıdan aldığı şampuanlarla saçında uygulayamadığı onarımları, evde şampuan yapımıyla sağlamaktadır. Bu şampuanlar saçlarınızda gerekli onarımı sağlayarak, saçlarınıza aynı zamanda bakım da uygulamaktadır. Bu bakım sayesinde saçlarınız canlılığını ve dayanıklılığını asla yitirmez.

Evde Yapımı Doğal Şampuan TarifleriEvde şampuan yapımı masraflı bir yöntem değildir. Tamamen bitkisel olduğundan dışarıdan alınan şampuanlardan daha etkilidir. Bu şampuanı kullanırsanız cildiniz zamanla sağlığına kavuşmaya başlar. Kullanmaya başladığınız ilk günlerde kaşıntı olabilir ve saçınızda kepek görebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, bu süreç saçınızın normale döndüğünün bir kanıtıdır. Bu durum 15 günden fazla sürerse bir dermatolağa görünebilirsiniz.

Portakal ve sabun şampuanı: -Yarım litre sabun infüzyonu, iki yemek kaşığı portakal suyu ve iki yumurta sarısı bu tarifin malzemeleridir. Yumurta sarısını çırpın ve üzerine diğer malzemeleri ekleyin. Bu karışımı biraz buzdolabında beklettikten sonra, saçlarınızı yıkarken bu şampuanı kullanabilirsiniz. Bu şampuan saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandıracaktır.

Lavanta Şampuanı: Bu şampuan sarışın insanlar için idealdir. – İki limonun suyu, iki çorba kaşığı lavanta suyu, iki adet yumurta bu tarifin malzemeleridir. Bu malzemeleri karıştırın. Karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj şeklinde uygulayın. Saçlarınızı durulayın ve bu işlemi tekrarlayın. Biraz bekleyerek şampuanın etkisini göstermesine izin verin. Sonra saçlarınızı kurulayın ve dilerseniz saç kremi sürün.

Gül Suyu Şampuanı: Bu şampuan daha çok siyah ve kahverengi saçlı insanlar için uygundur. İki çorba kaşığı sirke, iki çorba kaşığı gül suyu ve iki adet yumurta bu şampuan için gerekli malzemelerdir. Bu malzemelerin hepsini birlikte karıştırın. Karıştırma işlemini bitirdikten sonra, kafa derinize bu şampuanı uygulayın. Saçlarınızı durulayın ve bu işlemi tekrarlayın. Bir süre bekleyin ve tüm saçınıza nüfus etmesini bekleyin. Bu işlem de bittikten sonra saçlarınızı durulayın ve saç kremi kullanın. Daha iyi bir sonuç almak isterseniz ev yapımı saç kremi kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git