Evde Tırnak Bakımı Maskeleri

tırnak bakımı evde nasıl yapılır
4 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Tırnak Bakımı Evde Yapma Yöntemleri

Evde özellikle birçok hanım efendi güzellik uzmanlarına milyonlarca para harcamak yerine ciltlerine kendi maskelerini kendileri yapmayı tercih ederler. Birde yoğun iş temposu, koşturmaca ve kısıtlı zamanlar olunca kuaförlere zaman ayırmak oldukça zor. Bu yüzdendir ki evde kendi uygulayabilecekleri maskeleri, doğal tarifleri uygulamak daha kolay ve cüzi miktar olmasından sık tercih ediliyor. Tırnakların birçok kişi için öneminden dolayı tırnak maskeleri de son zamanlarda oldukça fazla olmaktadır. Evde tırnak bakımı maskeleri son zamanlarda oldukça rövaşta. Bizlerde sizler adına güzellik uzmanlarından ve ünlülerden tırnak sağlığı ve tırnak bakımınız için evde tırnak bakımı maskelerini bir araya getirdik.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Uygulanır?

Evde uygulayabileceğiniz birçok bakım yöntemi var. Maskeler, kesim teknikleri, bitkisel yağlar vb birçok ürün evde tırnak bakımı için uygulaya bilirsiniz. Evde tırnak bakımı için uzmanların verdikleri tavsiyelere uyarak uygulamanız mümkün.

Tırnaklarım çok güçsüz ve çok çabuk kırılıyor ise Ayrıca bu durum tırnaklarımın sararmasına yol açıyor deyip şikayette iseniz Tırnaklarınızın güçlenmesi için Suna Dumankaya tırnak bakımı formülü paylaştı.

Tırnakları Güçlendirmek İçin Suna Dumankaya Tırnak Bakımı Kürü

Tırnaklarınızın güçlenmesi için ılık suyla dolu bir kasenin içine;

 • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve
 • Yarım limonun suyunu ekleyiniz.


Tırnaklarınızı bu kasenin içerisinde 10 dakika  karışımın içinde bekletin. Bu arada kasenin içerisine sıktığınız limonu atmayın. Bu uygulamadan sonra tırnaklarınızı bu kez limonun posasının içinde bekletin. Böylece tırnaklarınızdaki sarılık ve mat görünüm yok olacaktır.

Ayrıca her gece yatmadan önce;

 • Bir çorba kaşığı badem yağı,
 • Bir çorba kaşığı limon suyu,
 • Bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın.

Bu karışımı tırnaklarınıza masaj yaparak yedirin. Ardından da pamuklu eldiven takıp yatın. Bu formül tırnaklarınızı güçlendirecek, renk düzensizliklerini önleyecek ve daha parlak olmasını sağlayacaktır.

Tırnaklarınızı Güçlendirmek İçin Evde Tırnak Bakımı Maskesinden Biride;

Yumuşak tırnakları güçlendirmek için evde hazırlayacağınız basit bir reçeteyi düzenli olarak uygulayarak daha güçlü tırnaklara sahip olabilir, tırnak kırılmaları, çatlamaları gibi güçsüzlük belirtilerine son verebilirsiniz. üstelik doğal yolla tüm bu bakıma sahip olabilirsiniz. Tırnak güçlendirici bitkisel reçete için ihtiyaç duyacağınız kür;

Malzemeler;

 • 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı,
 • 1 çay kaşığı hintyağı,
 • 2 çay kaşığı sofra tuzu,
 • Karışımı hazırlayacağınız kase.

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Karışımı hazırladıktan sonra günde bir defa tırnaklarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Uygulamayı yatmadan yarım saat önce yaparsanız tırnak sağlığınız için daha etkili olacaktır. Yapacağınız bu ve bunun gibi birçok kür ve maske ile evde tırnak bakımınızı kendiniz daha az maliyet ile ve daha kola uygulama ile yapabilirsiniz. Güzellik uzmanlarına, kuaförlere ayıracak vaktim ve maddi gücüm yok diyorsanız bunları yapmanız kaçınılmaz olacaktır.

Etiketler:

Evde Tırnak Bakımı Maskeleri Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Meltem diyor ki:

  tırnak bakım maskelerinde mutlaka saf e vitamini kullanmanızı tavsiye ederim.

  1. sema diyor ki:

   ne alaka kardeşim yorum yapmak için yorum yapma asıl d vitamini kullanmalılar tırnak besleme yönünden çok önemlidir

   1. Hayrullah diyor ki:

    Ne demek ne alaka? Sonuçta o da bir vitamin ve besleyici özelliği var bilmiyorsan araştır. Sen de insanları eleştirmiş olmak için eleştirme,arkadaş doğru olduğunu düşündüğü bir bilgiyi paylaşmış.

Sayfa başına git