Evde Yapılabilecek Rutin Bakımlar

Evde Yapılabilecek Rutin Bakımlar
24 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Evde Yapılabilecek Rutin Bakımlar

Bakımlı kadın olmak ve bunu asgari düzeyde de olsa her zaman uygulamak aslında o kadar da zor bir şey değil. Her gün kendiniz için sadece yarım saat gibi kısa zaman bile ayırmanız yeterli gelebilir. Kendimizi bakımlı ve estetik açıdan kusursuz hissettiğimiz zaman çok daha mutlu oluruz. Evde kendimiz için basit ve işe yarar güzellik ve bakım kitleri hazırlayabiliriz. Bunun yanı sıra bir de düzenli beslenme ve stresten mümkün olduğunca uzak bir yaşam sayesinde çok daha sağlıklı, dinç bir vücudun da sahibi olabiliriz.

Evde Bakım Önerileri

Evde yapılabilecek bakım formülleri ile saçlarınıza, el ve ayak tırnaklarınıza, cildinize standart ve işe yarar bir bakım da yapmış olursunuz. Ancak kendinizi şımartacak detayları ve farklı aksesuarlar ile ortamı daha renkli hale getirmeyi de sakın unutmayın. Mesela; mumlar, dinlendirici bir müzik, üzerinize giyebilecek olduğunuz spa, yoga için kullanılan kıyafetler bile çok işe yarayacaktır. Gelelim standart bir gün içinde yapmanız gereken bakım işlemlerine.

Sıradan Bir Gün Rutin Bakım

Sabah mutlaka erken uyanmaya bakın. Mümkünse sabah yürüyüşü ve ardından bir duş kesinlikle çok iyi gelecektir. Sonrasında vücudunuza mutlaka güzel de kokan bir nemlendirici sürün. Saçlarınız için isterseniz saç bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Hatta her gün farklı bir bölgeniz ile ilgili maske ya da özel bakım yaparak programınızı da oturtmuş olursunuz. Saçlarınızı gün içinde kullanma şeklinize bağlı olarak fön çekebilir, maşa yapabilir ya da toplayabilirsiniz. Bu sene günlük ve aşağıya doğru toplanmış topuz modeller çok moda. Kıyafet seçiminize uygun bir oje ve günlük makyajınız ile sabah rutininiz bitti bile.Akşam Rutin Bakımı

Akşam mutlaka makyajınızı temizleyerek yatmanız gerektiğini belirtelim. Makyajınızı temizlemek için ister temizleme sütü ve tonik isterseniz de son zamanlarda daha sıklıkla tercih edilen makyaj temizleme suyunu kullanmanız gerekir. Kendi yaş grubunuza bağlı olarak kullanmanız gereken mutlaka gece ve gündüz kreminiz de olmalıdır. Makyajınızı temizledikten sonra cildiniz çok hassas bir cilt ise su ile yüzünüzü yıkamanız işe yarayacaktır. Bu aşamadan sonra kullandığınız nemlendirici kreminizi sürerek erken uyumaya özen göstererek yatabilirsiniz. Eğer çatlamış ya da kurumuş topuklarınız varsa onlara güzel bir ayak nemlendiricisi sürüp, pamuklu çorabınızı da giyerek uyumalısınız.

Sabah uyandığınızda müthiş şekilde yumuşamış ayaklarınız olacak, bizden söylemesi. Kendinize bu tür basit bakımları yaparken bile mutlaka dinlendirici bir müzik ve mumlardan uzak kalmayın. Çiçek buketleri ve sevdiğiniz aksesuarları da bir araya getirerek isterseniz evinizin bir odasını kendi özel spa alanınız haline bile getirebilirsiniz. Haftada bir gün evde kendinize manikür-pedikür, saç bakım maskesi, cilt maskesi ve topuk bakımı yaparak bile kendinizi çok iyi hissedebileceğiniz bir tene sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git