Evde Yüz Maskesi Hazırlama

evde-yuz-maskesi-hazirlama
12 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Artık yüz maskelerinin bu denli önemli olması evde yüz maskesi hazırlama sorularını da beraberinde getirmektedir. Cilt bakımı için oldukça önemli olan yüz maskeleri, cildinizin yağ ve nem dengesini korumaktadır. Şimdi evde yüz maskesi hazırlama nasıl gerçekleşir sizlere madde halinde sunacağız ve ev yapımı bu maskelerin nasıl yapılacağına bakacağız.

Şeker ve zeytinyağı maskesi – Cilt yenileyici maske

1 – İlk olarak cildinizi ılık su ile iyice yıkayın.

2 – Az şeker ile zeytinyağı karıştırılır. Ortaya çıkan karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 ile 15 dakika kadar cildinize dairesel hareketlerle masajlarlar yapın.

3 – Sonrasında ise cildinizi ılık suyla durulayın. Bu uygulama hafta içerisinde birkaç defa düzenli olarak yapılabilir.

Badem yağı ve un maskesi – Cilt kuruluğuna maske

1 – Herhangi bir kapta un ile badem yağını karıştırın. Ortaya çıkan karışımı pürüzsüz bir hale getirin.

2 – Bu karışımın içerisine lavanta yağı ve bir damla gül yağı ekleyin. Ortaya çıkan karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. 45 dakika kadar cildinizde bekletin ve sonrasında cildinizi ılık su ile durulayın.

3 – Her gün düzenli olarak yapılabilir bir uygulamadır.

Hindistan cevizi yağı, şeker ve limon suyu maskesi – Cilt lekelerine maske

1 – Bir kapta yarım fincan kadar Hindistan cevizi yağı ile çok az miktarda zeytinyağını eşit miktarda karıştırın. Ortaya çıkan karışımı bir süre ısıtın ve sonra içerisine biraz badem yağı ekleyin.2 – Bu yağ karışımının içine 3 yemek kaşığı şeker ekleyin. Ortaya çıkan karışımızı cildinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

3 – Bu uygulama haftada 2 defa düzenli olarak yapıldığı sürece cildiniz daha parlak ve canlı olacaktır.

Yoğurt maskesi – Cilt aydınlatma maske

B 6 vitamini içeren yoğurt, bu özelliğinin yanında bakteriler de içerdiğinden dolayı cildinizdeki zararlı bakterilerin ölmesinde oldukça yararlıdır.

1 – Cildinizi serin su ile durulayın.

2 – Fazla olmayacak şekilde biraz yoğurt ile cilde masaj yaparak doğrudan uygulayın. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar cildinizde bekletin. Sonra ise ılık su ile duralayın.

3 – Haftada 3 kez olmak üzere düzenli bir şekilde uygulayın.

Bal ve tarçın maskesi – Sağlıklı cilt için maske

1 – Bir miktar bal ile çok az tarçını karıştırın. Sonra karışımı macun kıvamına getirin.

2 – Elde ettiğiniz karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar cildinizde bekletin. Daha sonra ise ılık su ile durulayın.

3 – Bu uygulama haftada 3 defa yapılmalıdır.

  1. Sağlıklı cilt için maskeler:Bal ve tarçın maskesi

Sizlere sunduğumuz evde yüz maskesi hazırlama teknikleri ile cildinizi ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bilinçsiz ve içi boş uygulamalardan uza durmalı ve cildinizin bakımını düzenli olarak yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git