Evlilik Öncesi Yapılan Estetik Ameliyatlar

Evlilik Öncesi Yapılan Estetik Ameliyatlar
15 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Düğün öncesi estetik ameliyatlara olan talep oldukça fazla oluyor. Gelinliğin içerisinde hoş gözükmek için beğenmedikleri, şikayet ettikleri bölümlerini estetik yaptırarak değiştirmek istiyorlar. Fakat estetik ameliyat olduktan sonra belli bir süre görüntümüz istediğimiz gibi olmuyor. Uzmanlar düğünden belli bir süre önce operasyon yapmağı öneriyorlar. Bu konuda merak edilenleri derledik.

Gelin Adaylarının Evlilik Öncesi En çok Tercih Ettiği Operasyonlar Nelerdir?

Estetik ameliyatımızı yaptırmayı düşünmeden mutlaka bilgi sahibi olmamız konu hakkında araştırmış olmak oldukça önemli. Bu işi iyi bilen ve alanında uzman bir plastik cerraha danışmak, güvendiğimiz doktorların eline kendimizi bırakmamız gerekir. Operasyon sonrası belli bir süre devam edecek olan görüntüyü kabul etmek de önemli olan konulardan biri durumunda.

Gelin adayları ameliyat öncesi en çok burun ameliyatını tercih ediyorlar. Burun yüze bakıldığında aslında en çok dikkat çeken organlarımızdan biridir. Gelin adayları aynaya baktıkları zaman bu organlarını gördüklerinden en önce tercih ettikleri estetik operasyon geçirecekleri bölümleri burun oluyor.

Gelin adaylarının görüntüsünde en çok dikkat çeken bir diğer organ kulaklar oluyor. Kepçe kulak diye tabir edilen kulaklar nedeniyle saçlarını topuz yaptırmak isteyen gelinleri görüntüden memnun olmadıkları için ameliyat masasına yatıran organ kulak oluyor.

Genelde yüz bölgesi için istenilen ameliyatlardan botoks ve dolgu en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Yüz dışında tercih edilen ameliyatların çoğu meme estetiği oluyor. Memelerini büyütmek isteyenler olduğu gibi sarkıklıktan da şikayet eden oluyor. Onlar için dikleştirme ameliyatları yapılıyor.Ameliyatların Süresi Nedir İşlemlere Ne Zaman Başlanmalıdır?

Ameliyat süreleri ameliyat yapılacak organa göre değişiklik gösteriyor. Burun estetiği için ameliyat masasına oturacak olan hastalar 2 ila 3 saat arası ameliyathanede kalacaklar. Tampon çıkarma, morlukların geçmesi gibi durumlar için ise 7 ila 10 gün arası bekleme oluyor. Kulak için ameliyat olacak hastaların ameliyat süresi 1 buçuk saat sürmektedir. Ameliyat sonrası kulakta şişmeler oluşabiliyor. Bu şişmelerin iyileşme süresi 7 günü buluyor. Meme ameliyatı için gelen hastalar 1 ila 3 sat ameliyathanede kalıyorlar. Meme ameliyatı sonrası ise hasta taburcu edilebilir.

Doktorlar düğün öncesi ameliyat yaptırmak isteyen hastalara en az 2 ay öncesinden ameliyat olmalarının doğru olacağını söylüyor.  Fakat bu süre küçük operasyon geçirenler için 1 aya kadar inebiliyor.

Ameliyatsız Yöntemler Nelerdir?

Estetik olmak isteyen fakat ameliyattan korkan hastalar için ameliyatsız yöntemler de bulunuyor. Noninvaziv olarak bilinen ameliyatsız yöntemler de oldukça çok tercih edilebiliyor. Bu yöntemler için genel anestezi gerekmiyor ve vücut çok fazla zorlanmıyor. Bunların arasında en çok tercih edilenler ise botoks ve dolgu yöntemleri oluyor. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Botoks
  • Dolgular
  • Mezoterapi ürünleri
  • Radyofrekans, ultrason bazlı teknolojiler
  • Fraksiyonel lazer
  • Soğuk lipoliz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git