Eyeliner Nasıl Uygulanır

eyeliner
7 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Eyeliner Nasıl Uygulanır

Eyeliner gözleri belirginleştirmek ve genel olarak buğulu bir hava katmak adına oldukça önemli bir makyaj ürünüdür. Bugüne kadar da milyonlarca kadın, eyeliner ürününü kullanmış ve keyifle de kullanmaya devam etmektedir. Bilindiği gibi sürülmesi en zor olan ürünlerden bir tanesi olarak göze çarpan Eyeliner, bu süreç zarfında sizler için doğru uygulanması açısından oldukça önemlidir. Biliyoruz ki sizler de eyeliner çekme konusunda bazı sorunlar yaşıyorsunuz. Gelin, bunun önüne geçme hususunda eyeliner nasıl uygulanır adlı makalemizi daha geniş çaplı değerlendirelim. Sadece 4 adımda sizlerin eyeliner sürme işlemlerini kolaylaştıracağız.

4 Adımda Eyeliner!

  1. Duruş çok önemlidir!

Eyeliner sürmek için başınızı önce geriye doğru eğmeli ve çizmek istediğiniz gözünüzün dışına doğru kullanmadığınız elinizi konumlandırın. Cildi germek çok önemlidir, böylelikle çizgi hatları ortaya daha doğru çıkacaktır. Göz kapağı ucunda kirpik çizgisinin engellenmeyeceği şekilde kaşlarınızı kaldırmalı ve daha sonra dirseği sabitlemelisiniz.

  1. Kirpikleriniz boyunca noktalı bir çizgi oluşturmaya bakın.Eyeliner kullanmadan önce kirpik üzerine küçük noktalı bir çizgi oluşturun. Noktaların mümkün olabildiğince göz kapağının taban kısmına yakın olmasına da dikkat edin. Kirpik yanılsamasını ayarladıktan sonra da eyeliner çekme işlemi için hazır olun!

  1. Tüm noktaları birleştirin!

Tüm noktaların birleşmesi için kısa darbeler uygulayın ve böyle çizgi çekin. Sürekli çizgi yerine, net bir çizgi elde etmek adına kısa çizgiler sürmek daha mantıklıdır. Gözünüzün iç köşesinden ve dış köşesine doğru bir çizgi elde edin.

  1. Çizgiyi bitirin!

Noktaların bittiğine emin olduktan sonra çizginizi tekrar kontrol edin ve işte hazırsınız!

Eyeliner çekmek başlangıçta sizler için zor bir iş olarak görülebilir. Fakat daha sonraları doğru adımlar uygulandığı zaman aslen çizimin ne kadar kolay ve basit olduğunu fark edecek, diğer çizimler için de tecrübe edinirken herhangi bir zorluk yaşamayacaksınız. Bugüne kadar milyonlarca kadınının büyük dert ettiği eyeliner çizgisi artık oldukça basit ve kolay bir biçimde çizilir halde sizlere sunuluyor. O halde hemen sizde bir eyeliner edinerek çizginin nasıl çekileceği konusuyla alakalı daha fazla bilgi alabilir ve ilk denemelere başlayabilirsiniz. Bu ilk denemeler sizleri korkutmasın, zamanla eliniz alışacak ve çok kısa sürede eyeliner çekebilecek kıvama geleceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git