Far Sürmenin Püf Noktaları

Far Sürmenin Püf Noktaları
7 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Far Sürmenin Püf Noktaları

Göz makyajında farın önemi oldukça büyük. Eğer far sürmenin tekniklerini bilmiyorsanız makyaj yaparken kullandığın far yüzünden oldukça komik görünebilir ya da kötü görünüme ortam oluşturabilirsiniz. Sizde farı nasıl süreceğinizi bilmiyorsanız far sürmenin püf noktalarını okuyun.

Far Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Far sürmenin püf noktaları şu şekilde sıralanabilir.

  • Far sürerken işe ilk olarak doğru rengi bularak başlamalıyız.
  • Geçişleri ve zıt renkleri doğru kullanmak
  • Göz kapağını doğru kullanmak, belirgin çizgilere yer vermemek
  • Gidilen mekâna uygun olan makyaj seçimi yapmak
  • Ve en önemlisi ise doğal görünmek.

Doğal Görünmeye Özen Gösterin

Far sürmenin püf noktalarının en önemlisi olabildiğince doğal bir görüntü elde etmektir. Far sürüp bir de üstüne nasıl doğal görünebiliriz ki dediğinizi duyar gibiyim. Abartmadan çizgileri belli etmeden ve doğru geçişler yaparak doğal bir görüntü elde etmeniz pek tabi mümkün. Doğru renklerde far seçmekte doğal görünmenizde size yardımcı olacaktır.

Sürülen Far Kıyafetimizle Uyumlu Olmalı Mı?

Far sürmenin püf noktaları arasında uyumda yer alır. Elbette sürdüğümüz farın üzerimizdekilerle uyumlu olması önemli. Fakat bu uyumu mutlaka kıyafetinizle sağlamalısınız diye de bir şey söz konusu değil. Şunu belirtmek istiyorum kıyafetle uyumlu olmak demek kıyafetle aynı renkte far sürmek demek tabi ki de değildir. Geçiş renklerinizi ya da kontrast dediğimiz zıt renkleri birlikte kullanarak da uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.Mekâna Göre Göz Makyajı Yapmak

Makyaj yaparken nereye gideceğimizde oldukça önemlidir. Sonuçta bir kafeye arkadaşlarınızla buluşmaya giderken gece kulübüne gider gibi bir göz makyajı yapmak sizi komik duruma düşürecektir. Mekâna göre renk seçimi de en az gidilecek mekân kadar önemlidir. Eğer gidilecek ortamda çok fazla ışık var ise parlak olan ya da simli farlardan uzak durmanızda yarar var. Ya da fotoğraf çekinecekseniz bir toplantıya katılacaksanız da bu tarz parlak farlardan uzak durup tercih etmemelisiniz. Bu tarz mekânlarda sade renkler kullanarak daha şık görünüp daha sade olacağınız renkleri seçmek yararınıza olacaktır.

Far Sürerken Doğal Geçişler Yapmak

Far sürerken dikkat edilmesi mutlaka gerekli olan unsurlardan biride doğal geçişler sağlamaktır. Farı makyajımıza uygularken yaptığımız büyük hataların başında göz kapak sınırlarımızı belli ederek göz kapaklarımızı gelişine boyamaktır. Bu şekilde uygulanan tek renk seçerek farı uygulamak doğru bir teknik değildir ve çirkin bir görüntüye sebep olur. Çirkin bir görüntüye ulaşmamak içinde sürdüğünüz farı mutlaka bir karıştırıcı fırça yardımı ile ya da parmaklarınızla dağıtmalısınız. Ardından da ten renginize uygun bir tonda bir efekt vermelisiniz. Bunun içinde buğulu göz makyajını tercih edebilirsiniz. Renk geçişlerinin kolay olmasını sağlayan ve parmak yardımıyla dağıtılan buğulu göz farı uygulaması doğal görünmenizde size yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git