French Oje Nasıl Yapılır?

french-oje-nasıl-yapılır
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi

French Oje Nasıl Yapılır?

Elinizin ve ayaklarınızın, vücudunuzda bakıma en çok ihtiyacı olan organlar olduğunu bilirsiniz. El ve ayak bakımı bir kadın için çok önemlidir. Manikür ve pedikür bakımları el ve ayak bakımları için yeterlidir. Manikür ve pedikür sonrasında, el ve ayak tırnaklarının ojeye ihtiyacı vardır. Kadınların bazıları, tek renk oje sürmeyi severken, bazıları da manikür ve pedikür sonrasında french oje yapılmasından hoşlanırlar.

French oje li tırnaklar, sizin ellerinizi bakımlı göstermede en önemli detaydır. Bir kadının, bir ortamda en çok dikkat çeken organı olan elleri, her zaman bakımlı olmalıdır.

French oje leri genellikle, kuaförde manikür sonrası uygulanır bazen de evde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

French Oje yi Kendiniz Nasıl Uygulayabilirsiniz;

 

  • Tırnakların bakımlı olması için, öncelikle törpüyle düzeltmeliyiz. French oje leri, kısa ya da uzun tırnakta rahatlıkla kullanabilirsiniz.

törpü-french-oje

  • Tırnağınıza istediğiniz şekli verdikten sonra, kozmetik dükkânlarında da satılan french setlerinden alarak tırnak uçlarınıza, beyaz renkli oje yle çizgi çekebilirsiniz.

french-oje-seti

 

  • Eğer oje fırçasıyla çizgi çekemiyorsanız, avucunuzun ortasına beyaz ojeyi sürün, yaklaşık 1 cm boyunda dolgun bir çizik atın. Sonra diğer elinizin parmaklarını, avucunuzda oje olan elinize doğru getirin. Parmağınızı, çizgi halinde olan ojenin üstüne koyarak sağdan sola doğru ojeye batırın. Bütün parmaklarınıza bunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

french-ojefrench-oje-2 

  • Taşmalar ve fazlalıklar meydana gelecektir. Bunları da bir kulak çubuğuna aseton sürerek temizleyebilirsiniz.

french-oje-3

  • Tırnağınızın ucuna beyaz çizgi çektikten sonra; rakı beyazı, krem rengi tonları, pudra pembesi gibi renklerle frenchinizi tamamlayabilirsiniz.

french-doğal

  • Tırnaklarınızın hem daha parlak kalmasını hem de french oje nizin uzun süre dayanmasını istiyorsanız, üzerine cila olarak bir kat da parlatıcı sürerek, ışıltılı ve uzun süre dayanan tırnaklara sahip olabilirsiniz.

tırnak-cilası

  • Bu french oje işlemini ayaklarınıza da uygulayarak, yazın açık ayakkabı ya da sandalet giyerek, bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

french-ayak

Etiketler:

French Oje Nasıl Yapılır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. WebKenti.Net diyor ki:

    Güzel bilgiler, teşekkürler

Sayfa başına git